Нині громади Полтавської області займають провідні місця у вітчизняних рейтингах фінансової спроможності ОТГ. Одним із основних завдань успішних об’єднаних територіальних громад є залучення перспективних молодих фахівців. Чи не головною умовою мотивації та укорінення молоді в ОТГ залишається наявність власного житла.
Про перспективи співробітництва та варіанти залучення державних коштів у програми будівництва йшлося на семінарі «Приваблива громада. Програми будівництва доступного житла як інструмент забезпечення ефективної кадрової політики», на який до Кременчука прибули керівники територіальних громад Полтавщини. Ініціатором проведення семінару виступив Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Головними спікерами заходу стали Олена Алєксєєва, директор Полтавського регіонального управління Державного Фонду молодіжного житлового будівництва, та фахівці Полтавського ЦРМС: експерт з просторового планування Олександр Панков і експерт з децентралізації Олександр Ісип.
Під час спілкування була надана вичерпна інформація про реалізацію державних, регіональних, міських і навіть сільських житлових програм. Олена Алєксєєва зазначила: «Сьогодні ми зробили перший важливий крок у налагодженні перспективної співпраці із Полтавським ЦРМС. Сподіваюся, що пільгові кредити на придбання й будівництво житла для молоді, організація й підтримка програм будівництва в громадах, стануть пріоритетними для очільників ОТГ». Підтримує думки керівниці молодіжного фонду й Олександр Панков: «Різноманітні програми з будівництва доступного житла в об’єднаних територіальних громадах не лише сприятимуть залученню молодих фахівців, а й стримуватимуть відтік кадрів в першу чергу із перспективної сільської місцевості, що є важливим для сталого розвитку ОТГ».
Резюмував загальне враження колег Іван Лещенко, голова Білоцерківської ОТГ: «Наша громада постійно розвивається. Молодь чи не щомісяця поповнює колектив головного бюджетоутворюючого підприємства громади – Білоцерківського молокозаводу. Окрім цього, кваліфіковані фахівці потрібні й для роботи в структурах ОТГ. Участь у державних програмах з будівництва доступного житла – це ще один аргумент на користь перспективної реформи децентралізації».
Приєднані зображення:
Область:
Полтавська областьДжерело:
Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...