Спільно з Програмою "U-LEAD з Європою" започатковуємо комплексне модульне навчання формату MBA для голів та лідерів ОТГ. Мета – сформувати потужні менеджерські команди у громадах, дати сучасну бізнес-підготовку і знання для ефективного управління, розвитку громад та впровадження проектів. Концепція навчання презентована сьогодні на засіданні Ради донорів з питань децентралізації. Про це повідомив на своїй сторінці у FB за результатами засідання Ради донорів Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
За його словами, Концепція поєднуватиме різні форми: тренінги, практичні семінари, дистанційне навчання, експертні консультації, літні школи, стажування, спільноти практиків, навчальні мережі. По завершенню курсу – обов’язкове тестування або складання іспиту.
«Стратегічне планування, проектний та інвестиційний менеджмент, управління фінансами та розумне бюджетування, створення якісних сервісів в освіті, медицині, адмінпослугах – знання і навички, отримавши які команди ОТГ зможуть ефективно впроваджувати зміни у своїх громадах, зробити їх спроможними та конкурентноздатними. Дякую Програмі "U-LEAD з Європою" за співпрацю, сучасні підходи та підтримку», — зазначив Геннадій Зубко.
На Раді донорів Віце-прем’єр-міністр також проговорив і чіткі завдання на поточний рік. «Маємо разом рухатись в єдиному руслі: і Мінрегіон (який формує політику), і ОДА, і органи місцевого самоврядування та команди ОТГ, Центри розвитку місцевого самоврядування, а також всі донорські проекти. Для того щоб отримати на виході синергетичний ефект від консолідації зусиль. Адже ми всі фактично маємо одну мету — якість послуг, які у громади приносить реформа», — підкреслив Зубко.
У свою чергу, Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні та співголова Ради донорів Беренд де Гроот зазначив, що сьогодні відчувається дуже потужний імпульс реформи. «Ми вже пройшли половину шляху. Багато чого вже зроблено і окреслені завдання на перспективу. І це наша спільна відповідальність. Головний акцент – на добровільності об’єднання. Маємо проводити консультацію з людьми, використовувати напрацьований досвід, що дозволить забезпечити добровільність цього процесу», — наголосив він.
Довідково щодо Концепції навчання:
Теми згруповані у 3 кластери, які відображають найголовніші пріорітети і потреби розвитку громад:
Ці кластери передбачають 12 тематичних модулів:
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...