Об’єднанні громади Житомирщини розпочинають процес формування туристичних маршрутів на своїй території та проводитимуть їх маркування, задля збільшення потоку туристів.
До такого рішення прийшли управлінці громад, які працюють у напрямку розвитку туризму, на сьогоднішньому семінарі «Інвентаризація, визначення потреби у сучасній туристичній інфраструктури, а також шляхи їх формування. Ознакування та маркування туристичних маршрутів в ОТГ», організований Житомирським Центром розвитку місцевого самоврядування та партнерами Житомирською ОДА та Житомирським обласним туристичним інформаційним центром.
«Ресурси громади ми звикли бачити лише у вигляді корисних копалин, підприємств, землі, адже їх простіше використовувати, а от туристичні ресурси – набагато складніше освоїти та запустити їх в роботу. Перший крок – це інвентаризація цих ресурсів та їх формування у маршрути, потім потрібно їх ознакувати, а далі потрібно ці ресурси рекламувати», - розповів Сергій Підмогильний, голова Асоціації активного та екологічного туризму України.
На семінарі фахівці ОТГ опрацьовували карти ресурсів громад, алгоритми маркування маршрутів, ефективність монетизації ресурсів та презентували вже наявні туристичні маршрути. На сьогодні завдяки підтримці Житомирського Центру туристичний актив області вже напрацював 4 нових туристичні маршрути. Зокрема «Мілітарна Житомирщина», «Підготовка до місії «Марс 2020», «Романтичний Житомир», «Великі мрійники Житомира».
«Наша громада має значний потенціал для зеленого туризму. Сьогодні ми прийшли до того, що цей ресурс має приносити гроші у громаду, адже для утримання соціальної інфраструктури ми витрачаємо свої власні доходи. Крім того це сприятиме розвитку місцевої економіки», - переконана Тома Ленч, фахівець Білокоровицької ОТГ.
Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, задля розвитку туристичного потенціалу громад проводить цикл навчань для фахівців ОТГ. У квітні планується проведення п’яти тренінгів з розвитку сільського туризму для окремих ОТГ регіону, з метою напрацювання плану розвитку туризму та врахування цих ідей під час розробки стратегії розвитку громад.
«Чи приносять кошти в громади маєток Терещенків у Червоному, будинок на озері у Солотвині, Кам’яне село у Олевській ОТГ? Питання риторичне, сьогодні ми визначили алгоритм кроків для монетизації туризму, та залучення місцевих підприємців для розвитку інфраструктури. Тоді ці об’єкти, стануть магнітом для туристів та коштів», - переконував Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.
Теги:
Область:
Житомирська областьДжерело:
Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
18 листопада 2024
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...
У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...
18 листопада 2024
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...
Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...
18 листопада 2024
«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...
Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...
18 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського...