Якщо великі міста будуть «затиснуті» об'єднаними громадами, території не зможуть розвиватися

Автор: Іван Лукеря, експерт групи "Децентралізація" Реанімаційного пакету реформ 

Майже дві сотні великих міст України очікують прийняття законопроекту щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення.

Цей законопроект передбачає, що всі міста обласного значення є спроможними територіальними громадами. Це означає, що до них можуть в порядку закону приєднуватися навколишні територіальні громади без проведення виборів на всій території. У випадку, якщо законопроект буде проголосований, всі міста обласного значення стають об’єднаними територіальними громадами. Тоді навколишні територіальні громади зможуть приєднуватися у добровільному порядку до міст обласного значення.

Законопроект має бути проголосований в цьому місяці, на першому пленарному тижні березня. Адже зараз активно йде процес затвердження перспективних планів. Таким чином, якщо перспективний план «затисне» міста обласного значення і навколо них будуть створені ОТГ, весь сенс розвитку міст і навколишніх територіальних громад пропаде. Тому що окремо місто і окремо громада не можуть розвиватися. Вони розвиватимуться тільки якщо це єдина велика територія. Наведу приклад, біля міста Івано-Франківська створилися дві ОТГ. І одна вулиця – це вулиця міста, а перейти на інший бік – це буде вулиця ОТГ. Це абсолютно негативні приклади, які не можна допускати. На сьогодні вже всі визначилися: хто хотів створити громаду – створили, хто хоче – чекають цього закону. Тому цей закон має набути чинності якнайшвидше.

Рада, яка прилягає до міста, сама зможе ініціювати приєднання. Тобто не місто ініціює, а рада, яка прилягає до міста. Є міф, що громада, яка приєднується, не буде мати впливу. Але ж староста увійде у виконавчий комітет, а всі питання бюджету і землі проходять через виконавчий комітет. Є питання різних угод, які можуть укладатися між радою, яка приєднується, і містом.

В Україні вже створено близько 20 міських ОТГ. Вони є прикладами того, як місто ефективно працює з селами, які приєдналися.

Міські голови повинні звернутися до народних депутатів за підтримкою цього законопроекту. Думаю, що тут немає тих, хто може бути проти, тому що запит йде знизу. 180 мерів найбільших міст, в яких проживає абсолютна більшість населення України, просять цього закону. Як парламент може піти проти більшості населення країни?

Теги:

Іван Лукеря приєднання

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 вересня 2024

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю. Інтерв’ю Юрія Фомічева

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю....

Славутицький міський голова Юрій Фомічев про те, як за рахунок міжнародної співпраці подвоїти місцевий бюджет і...

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 вересня 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...