Реформа децентралізації на Івано-Франківщині: підсумки та плани

Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону України, підвів підсумки роботи за 2017 рік.

«Жодна ОТГ на Прикарпатті не була поза увагою Центру. Насамперед, працювали над супроводом процесу об’єднання нових громад. Це понад 100 зустрічей у селах і селищах, районних центрах, участь у громадських слуханнях. Процесами об’єднання було охоплено близько 6000 мешканців. В результаті – 11 новостворених ОТГ. Потрібно сказати, що створення громади процес складний. Це перемовини, згладжування гострих кутів, часто суперечки, за право бути центром громади. План та очікування – це одне, а реальність та кінцевий результат – зовсім інше. Якість, а не кількість ОТГ ставили у критерій. І за основу об’єднання завжди брали напрацювання Перспективного плану області», - зазначив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк на прес-конференції.

Другим пріоритетом роботи була підтримка діючих ОТГ. Це понад 100 семінарів, навчань, зустрічей та консультацій з питань організації роботи ОТГ, регіонального і місцевого розвитку, бюджетних питань, організації надання освітніх, медичних, соціальних адміністративних послуг мешканцям ОТГ, проектного менеджменту. Окремий напрямок – супровід у написанні стратегій розвитку громад. В результаті дві ОТГ (Космацька та П’ядицька) підготували та затвердили стратегії розвитку та сформували пул проектів на їх виконання.

Також в Івано-Франківському ЦРМС озвучили плани на 2018 рік.

«10-11 нових ОТГ хочемо бачити наприкінці року та зрештою перетнути поріг половини кількості ОТГ, які передбачені перспективним планом Івано-Франківської області. Розуміємо, що питання регіонального і місцевого розвитку, проекти з доданою економічною вартістю є визначальними у розвитку кожної громади. Тому і далі будемо супроводжувати написання стратегій розвитку громадами і відповідно проекти для реалізації стратегічних пріоритетів, продовжимо роботу із пошуку додаткових ресурсів для ОТГ. Зокрема, це пошук партнерів для транскордонної співпраці та підготовка спільних проектів», - наголосив директор ЦРМС.

Ще одним пріоритетом у роботі центру буде підтримка секторальних реформ в області – медицини, освіти, культури, спорту, соціальних, адміністративних послуг тощо. У 2018 році Центр започаткував проект інформаційної кав’ярні «Клуб прихильників децентралізації»,  в рамках якого раз на місяць усі бажаючі можуть отримати відповіді на запитання про реформу децентралізації у невимушеній атмосфері за кавою.

Найближчим часом також у планах проект «До і після реформи», який на конкретних прикладах прикарпатських громад розповідатиме, що змінюється у щоденному житті мешканців ОТГ.

30.01.2018 - 09:52 | Переглядів: 10094
Реформа децентралізації на Івано-Франківщині: підсумки та плани

Область:

Івано-Франківська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 вересня 2024

20 вересня 2024

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю. Інтерв’ю Юрія Фомічева

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю....

Славутицький міський голова Юрій Фомічев про те, як за рахунок міжнародної співпраці подвоїти місцевий бюджет і...

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...