Наприкінці грудня в Хмельницькій області обговорено питання містобудівної діяльності, зокрема щодо передачі функцій архбудконтролю на місця. Відповідний практикум «Застосування містобудівного законодавства. Організація виконання повноважень у сфері держархбудконтролю» проводився в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Актуальна тематика зібрала голів міських, сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад регіону, відповідних фахівців. У заході також взяла участь в.о. начальника Управління Держархбудінспекції в Хмельницькій області Лариса Крюкова, яка виступила модератором.
Реалізація функції архітектурно-будівельного контролю громадами на місцях – це, в першу чергу, можливість місцевого самоврядування ефективно впливати на містобудівну ситуацію на власній території, приймати стратегічні рішення щодо розвитку свого краю та формувати інвестиційні пропозиції, виходячи з головних завдань і потреб, залучати інвесторів. Тож важливим є розуміння громадами дійсної суті реформи та її переваг.
На думку учасників, проведення подібних практикумів дозволяє розвіяти сумніви та усвідомити, що містобудівні повноваження – це ефективні самостійні рішення, відповідальність за них та можливості для розвитку регіонів.
Під час заходу було розглянуто правові та організаційні засади містобудівної діяльності, питання планування та забудови територій, а також державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Окремою темою обговорення стало забезпечення доступності об’єктів інфраструктури для людей з особливими потребами.
Учасники заходу відзначили, що поглиблений розгляд питань містобудівної діяльності дасть змогу в подальшому громадам більш усвідомлено приймати рішення про отримання нових повноважень.
Нагадаємо, на сьогодні функції держархбудконтролю передано 89 населеним пунктам, у тому числі 21 обласному центру. У Хмельницькій області самостійно контролюють будівництво на своїй території 5 громад. Зокрема, міста Кам’янець-Подільський, Славута, Нетішин, Шепетівка та Старокостянтинів.
Поділитися новиною:
18 листопада 2024
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...
У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...
18 листопада 2024
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...
Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...
18 листопада 2024
«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...
Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...
18 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського...