В Парламенті є розуміння, що без земельних повноважень об’єднані громади не зможуть повноцінно розвиватися, - В’ячеслав Негода

У особистих розмовах і під час обговорень на засіданнях парламентських комітетів народні депутати висловлюють одностайну підтримку ідеї розширення земельних повноважень об’єднаних громад на усю їхню територію, включаючи землі за межами населених пунктів. Найближчим часом ця підтримка має відобразитися в голосуванні за відповідні законопроекти у сесійній залі.

Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода в ефірі Українського радіо.

Він нагадав, що сьогодні усіма землями за межами населених пунктів централізовано займається Держгеокадастр – структура, яка належить до виконавчої влади. Це призводить до виникнення ситуацій, коли, наприклад, на території ОТГ з’являється забудовник, розпочинає там роботи, а громада про це і не знає. «Про яке залучення інвестицій, реалізацію стратегічних планів громад можна говорити за таких умов? Не змінивши цю систему, ми позбавимо громади величезних можливостей для розвитку», - вважає В’ячеслав Негода

На його переконання, чим довше затягується вирішення питання передачі земель в юрисдикцію об’єднаних громад, тим більше проблем у цих громадах виникає. «Без повноважень впливати на усі свої землі, громади не можуть розробляти схему планування території, розвивати інфраструктуру, дороги, водопостачання та водовідведення, реалізовувати інші важливі комплексні проекти. В таких умовах їм важко самостійно заробляти гроші, створювати робочі місця, ефективно планувати свій розвиток для поліпшення життя мешканців», - зазначив В’ячеслав Негода.

Він нагадав, що урядовий законопроект 7118 щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад, вирішує зазначену проблему.

«Цей законопроект передбачає чіткий розподіл земельних повноважень між органами місцевого самоврядування і державою, тобто виконавчою владою. З його прийняттям кожен буде займатися своїм: громада – розвивати власні території, а держава - контролювати законність земельних рішень», - наголосив перший заступник Міністра.

Він також повідомив, що група народних депутатів запропонувала альтернативний законопроект під номером 7118-1. «Він також вирішує зазначену проблему, але є обтяженим іншими нормами, які, на погляд нашого Міністерства та більшості експертів, зможуть привести до того, що процес децентралізації у земельній сфері затягнеться на роки», - вважає перший заступник Міністра.

В’ячеслав Негода, також нагадав, що понад 200 ОТГ вже звернулися офіційними листами до народних депутатів з проханням прийняти законопроект №7118.

«Сподіваюсь, парламент підтримає цей законопроект. Він логічний, відповідає вимогам ОТГ, і народні депутати, які прийняли вже багато важливих для децентралізації законів, це розуміють і мають підтримати. Інакше це не просто невиконання державою зобов’язань перед громадами, це суттєве сповільнення їхнього розвитку», - наголосив В’ячеслав Негода.

Слухати випуск можна ТУТ

07.11.2017 - 14:33 | Переглядів: 15467
В Парламенті є розуміння, що без земельних повноважень об’єднані громади не зможуть повноцінно розвиватися, - В’ячеслав Негода

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода законодавче забезпечення земля

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 липня 2024

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи знищення комунального майна внаслідок бойових дій - запис вебінару

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...

Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...

26 липня 2024

Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху

Проєктна діяльність освітян: можливості,...

Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...

26 липня 2024

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...

26 липня 2024

Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку

Конятинська громада: коли проєкти стають...

Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...