14 квітня 2025
Децентралізація

Експерти Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування провели консультації з питань децентралізації

Експерти Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування 11 жовтня організували консультації із громадами сіл Коростенського району задля надання повної та правдивої інформації про реформу децентралізації та перспективи створення об’єднаних громад.

У Коростенському районі створено вже дві об’єднанні громади: Ушомирську та Горщиківську. Обидві визнанні урядом спроможними і за невеликий час існування вже реалізували десятки проектів. Наразі, виходячи із Перспективного плану формування ОТГ, актуальним є питання приєднання окремих сільських рад до Ушомирської ОТГ. У громадах експерти роз’яснили людям, як має відбуватись процес приєднання і які перспективи дають ці рішення.

«Веселівка, Холосне та Білошиці мають два варіанти: приєднатись до Ушомира, або створити громаду із Коростенем. Ці рішення несуть переваги та загрози, і сьогодні ми вас проінформуємо про них, аби ви самі прийняли зважені рішення, бо крім громади - це питання ніхто не вирішить», - наголосив Василь Невмержицький, керівник Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування.    

За день відбулись три зустрічі і у кожній громаді людей хвилювали схожі питання: що буде із школою та дитячим садком, де буде центр громади, куди потрібно буде їздити в лікарню, чому не роблять дороги, чи буде робота?

«Такі питання показують, що люди мало знають про реформу децентралізації, і цим користаються противники змін. Всі питання про долю шкіл та садочків, ФАПів та ремонту доріг – будуть прийматись виключно громадою. Якщо люди вирішать залишити школу так і буде, але тут з’явиться відповідальність за прийняте рішення. Залишивши некомплектну школу – громада візьме на себе тягар фінансування», - роз’яснив Сергій Романович, експерт з децентралізації Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування.

Перевага ОТГ перед усім у фінансовій спроможності, адже 60% ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) лишається в громаді. Крім того громади отримають субвенцію держави на розвиток соціально-економічної інфраструктури, кошти на проекти ДФРР та з’явиться можливість отримати кошти міжнародних інституцій. Після консультацій громади сіл мають прийняти рішення на сесії своїх сільських рад. Якими будуть ці рішення залежить від громад.

«Громада села розуміє, що потрібно щось змінювати, є думки, щоб приєднатись до Ушомира, але у нас немає спільної межі. Між нами Веселівка, тому ми будемо працювати із сусідами. Адже дивлячись на Ушомир всі прекрасно розуміють, які переваги дає ОТГ», - наголосив Володимир Лангер, голова Холосненської сільської ради.

12.10.2017 - 15:33 | Переглядів: 11097
Експерти Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування провели консультації з питань децентралізації

Приєднані зображення:

Область:

Житомирська область

Джерело:

«20хвилин»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

11 квітня 2025

Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн додаткової дотації за I квартал 2025

Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн...

11 квітня Кабінет Міністрів України розподілив додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам за І квартал...

11 квітня 2025

Уряд виділив майже 500 млн грн на обладнання академічних ліцеїв - як подати заявку (+інфографіка)

Уряд виділив майже 500 млн грн на обладнання...

З 8 до 18 квітня 2025 року Міністерство освіти і науки України приймає заявки на отримання освітньої субвенції в...

10 квітня 2025

15 квітня - вебінар «Реформа управління публічними інвестиціями: роль місцевого самоврядування»

15 квітня - вебінар «Реформа управління...

  15 квітня об 11:00 розпочнеться вебінар «Реформа управління публічними інвестиціями: роль місцевого...

10 квітня 2025

У ліцеї Сухоплов’янської громади створили сучасне шкільне укриття

У ліцеї Сухоплов’янської громади створили...

Наприкінці березня цього року запрацювало ще одне сучасне шкільне укриття з освітнім простором, створене в межах...