Полтавщина – лідер у реалізації проектів міжмуніципального співробітництва громад. Це засвідчує невблаганна статистика. Адже відповідно до Реєстру договорів про співробітництво територіальних громад (представленого на сайті Мінрегіону) з 91 договору по Україні аж 35 представлено на Полтавщині.
Тому саме за досвідом, вивченням кращих практик приїхали до Полтави завдяки програмі «U-LEAD з Європою» лідери об’єднаних територіальних громад з Чернігівської, Сумської, Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької, Чернігівської, Харківської областей.
Протягом 21-23 cерпня 2017 року учасники стаді-туру відвідували полтавські громади, які протягом тривалого часу успішно співпрацюють з сусідніми регіонами, реалізують проекти та іншу діяльність, використовуючи можливості міжмуніципального співробітництва.
Серед представлених учасників були і керівники об’єднаних територіальних громад Чернігівщини, а саме Носівської, Козелецької, Менської, Михайло-Коцюбинської, Макіївської, Лосинівської, Кіптівської громад. Делегація, організована Чернігівським ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» зібрала однодумців, тих, хто прагне змінити свою громаду та готовий до співпраці з сусідами.
Тому з величезним інтересом посадовці Сіверського краю взяли участь у форумі «Співробітництво територіальних громад – інноваційний інструмент розвитку місцевого самоврядування» у Миргороді, семінарі «Впровадження Закону України «Про співробітництво громад» у Полтаві, відвідали об’єкти інфраструктури у Нових Санжарах та Великих Сорочинцях, Пришибі та Піщаному.
Стаді-тур до Полтавщини засвідчив, що ефективне використання запропонованого державою інструменту співробітництва громад дозволяє у співпраці вирішувати такі нагальні проблеми, розв’язання яких поодинці є абсолютно неможливим.
Чернігівщина у сфері співробітництва громад відстає від Полтавщини (лише 6 договорів укладено між громадами регіону на сьогоднішній день). Однак потенціал в цьому напрямі величезний. Корисним співробітництво може бути як для об’єднаних громад так і для тих, які поки стоять на роздоріжжі. Адже це дозволить вже сьогодні вирішити такі нагальні питання як спільне утримання лікарень, функціонування центрів первинної медико-санітарної допомоги, забезпечення пожежної охорони, поводження з твердими побутовими відходами тощо.
І основний позитив стаді-туру в тому, що посадовці Чернігівської області наочно побачили як працює міжмуніципальне співробітництво в реальності та які результати воно може принести. Саме інтенсифікація роботи в цьому напрямі і є одним з пріоритетів Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Чернігівська область Полтавська областьДжерело:
Чернігівський центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...