Парафіївська громада - у пошуку інвестора для реалізації проекту «Козацьке коло»

Голова Парафіївської ОТГ Чернігівської області Валентина Карпенко розповіла про унікальний туристичний проект, ініційований її громадою.

Найгострішим для об’єднаних громад є питання врегулювання земельних відносин. Таку думку висловила голова Парафіївської об’єднаної територіальної громади Чернігівської області Валентина Карпенко, виступаючи в Українському кризовому медіа-центрі у рамках проекту «Речники громад».

- Коли я стала головою Парафіївської селищної ради, то була надзвичайно здивована тим, що земельні питання ховаються державними органами за сімома замками, – зазначила пані Валентина. – І зараз ця ситуація не надто змінилася. Наприклад, наша громада досі не має документів щодо розпаювання колгоспної землі, не має списку невитребуваних паїв. У Держгеокадастрі на наші офіційні звернення відповідають, що теж не мають такої інформації. І в Ічнянській районній державній адміністрації – те ж саме. Натомість тільки 10 днів тому, за нашою інформацією, чотирьом особам було роздано близько 500 га, які знаходяться на нашій території. Це рішення згодом було скасовано Чернігівською обласною державною адміністрацією, однак ця ситуація дуже красномовно показала, що відбувається з землею. Поки Верховна Рада затягує з передачею земель, розташованих поза межами населених пунктів, до сфери управління об’єднаних громад, земля поступово переходить до рук «потрібних людей». Ще трохи – і передавати громадам буде вже нічого.

Земля потрібна Парафіївській громаді насамперед для реалізації інвестиційних проектів, одним з яких є проект з розвитку туризму «Етнопарк «Качанівка. Козацьке коло» вартістю 57 млн грн.

- Парафіївська громада розташована на унікальних історичних землях, – каже Валентина Карпенко. – Неподалік від нас є знаменитий палац козацького роду Тарновських, на базі якого створено Національний історико-культурний заповідник «Качанівка». Звідси недалеко до гетьманських столиць – Батурина та Глухова, а також до знаменитого Густинського монастиря і до етнокомплексу «Соколиний хутір». У ньому гості можуть зупинитися у садибах, створених за традиціями кінця XVIII - початку XX століть. Ми хотіли б, щоб люди приїжджали до нас на кілька днів й насолоджувалися красою наших місць. Для цього, до речі, у селі Іванівка незабаром також буде відкрито готель.

Результатом реалізації проекту має стати модернізація об’єктів туристичної та побутової сфери: мають з’явитися готелі, кемпінги, бази відпочинку, ресторани, пункти прокату велосипедів, човнів, кінних візків тощо. Проект розрахований на 3 роки. Він має дати роботу близько 300 особам, а послугами «Козацького кола» користуватимуться щороку до 65 тисяч туристів.

Щоправда інвестора для реалізації такого проекту громада поки не знайшла.

Розповідаючи про здобутки своєї громади, пані Карпенко докладніше зупинилася на оновленні мережі медичних закладів.

- Раніше, ще до об’єднання, у «швидких», які обслуговували наші села, часто не було бензину, і коли хтось телефонував 103, йому пропонували заплатити за виїзд машини. Тепер такого немає і близько. Усі працівники медичної сфери вчасно отримують зарплати та навіть премії. У нас 4 ФАПи, 2 амбулаторії та власний центр первинної медико-санітарної допомоги. До 2015 року у селищі діяла Парафіївська районна лікарня, хоч саме селище знаходиться в Ічнянському районі, де теж є своя лікарня. Буквально перед нашим об’єднанням Парафіївську лікарню ліквідували. Я благала депутатів районної ради: «Не нищіть її! Ми об’єднаємося, з’являться гроші, ми будемо підтримувати цю лікарню! Вона потрібна людям!» Та мене не послухалися. Район дуже хотів дошкулити нам. Певний час триповерхова будівля стояла закритою. Згодом ми створили на її базі денний стаціонар на 15 ліжок та відкрили амбулаторію. Вперше на Чернігівщині ця амбулаторія почала працювати цілодобово. Це дуже зручно для людей, які часто не мають можливості повернутися до свого села у той же день.

Ще одним ноу-хау Парафіївської об’єднаної громади стало створення Центру надання соціальних послуг. Він вже опікується понад 140-а літніми людьми, а також людьми, які потрапили у скрутне становище. Усі вони отримують 4-разове харчування та гарантований догляд.

28.08.2017 - 18:07 | Переглядів: 10438
Парафіївська громада - у пошуку інвестора для реалізації проекту «Козацьке коло»

Теги:

речник

Область:

Чернігівська область

Громади:

Парафіївська селищна об’єднана територіальна громада Парафіївська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

18 грудня 2024

Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»

Програма Polaris запрошує громади до...

Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...

18 грудня 2024

Освітній маркер: що нового в освіті за листопад

Освітній маркер: що нового в освіті за листопад

У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE  - дайджест подій та рішень...

18 грудня 2024

Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу

Практичні інструменти для відновлення даних про...

17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...

18 грудня 2024

Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?

Законодавчі ініціативи для місцевого...

Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...