Заступник голови обласної ради Віра Лаврик постійно активізує роз’яснювальну роботу серед голів та секретарів міських, селищних, сільських рад, як представників потенційних адміністративних центрів об’єднаних територіальних громад.
На черговому семінарі-нараді, який відбувся 3 липня, говорили про питання об’єднання територіальних громад та принципи формування і перспектив розвитку громад Сумщини.
У зібранні взяли участь і виступили керівники області, директор офісу реформ у Сумській області Ніна Мельник, заступник директора, начальник управління фінансів місцевих бюджетів Департаменту фінансів ОДА Ганна Ткачова, голови та секретарі селищних, сільських рад. Присутні обговорювали практичні аспекти формування об’єднаної територіальної громади, особливості формування бюджетів та інші питання.
«Ми створили робочу групу, яка буде виїжджати в райони і допомагати вам в усіх питаннях, - звернулася до присутніх заступник голови обласної ради Віра Лаврик. – Ми всі повинні розуміти, що схвалення проекту Перспективного плану формування територій громад Сумщини – це не просто документ і не просто нова адміністративна карта області, це – вимога часу сучасної демократичної України. Це – перший важливий крок на шляху державотворення, який дасть поштовх для подальшого економічного розвитку, бо передбачає передачу максимуму повноважень та ресурсів на місця, реальне залучення громадян до прийняття управлінських рішень, посилення відповідальності влади перед людьми і, як результат – нову якість та доступність публічних послуг. А тому нині діючі сільські чи селищні голови не повинні протистояти цим процесам».
Також очільниця обласних парламентарів наголосила на тому, що мета об’єднання громад полягає в їх економічній вигоді та спроможності, щоб зберегти на селі те, що ще можна зберегти. При ухваленні рішення кількома громадами увійти в об’єднану громаду ця громада отримає самостійний бюджет. У неї з’явиться можливість залишати податки в своєму бюджеті, розпоряджатися землями, а, отже, самостійно планувати свій розвиток і надати всі види послуг людям за місцем їхнього проживання.
Розмова відбулася конструктивно і пройшла відверто. Спікери зустрічі відповіли на запитання та пропозиції і надали всі координати, за якими можна звернутися для отримання відповідей.
Адреса офісу реформ у Сумській області:
м.Суми, пл.Незалежності, 2, кім.48.
Тел: 0542 700-648, 700-649, 095 719-72-23, 099 149-57-07.
Сайт: www.sm.gov.ua, електронна адреса: ofissumy@sm.gov.ua
Поділитися новиною:
20 листопада 2024
Консультації з цифрової безпеки - як і де отримати безкоштовно
Консультації з цифрової безпеки - як і де...
У сучасних умовах війни кібербезпека стала життєво необхідною. Громадські організації, медіа та волонтери, які...
20 листопада 2024
Аналіз місцевих бюджетів за 9 місяців 2024...
Автор: Ігор Онищук, експерт шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...