Віддалені села Рівненщини в процесі децентралізації

ФАПи, школи та садочки. Саме за ці соціальні заклади нині найбільше і вболівають мешканці віддалених населених пунктів. Адже, як відомо, не завжди у державному бюджеті вистачає коштів на їх фінансування. Та, виправити цю прикру ситуацію покликана розпочата в Україні територіальна реформа.

Провалена підлога, пліснява, невимовний холод та іній на стінах. Саме так виглядав цей фельдшерсько-акушерський пункт у селі Пугач, що на Сарненщині, перед проведеними ремонтними роботами. Втім, нині на це приміщення любо глянути. Керамічна плитка на підлозі, оновлена штукатурка, перекритий дах.

Тетяна Коханевич, заступник голови Клесівської селищної ради:

- Повірте, коли рік назад я відвідала цей ФАП,-  сказати подив, то це нічого не сказати. Той стан, у якому він знаходився… Дуже занедбане приміщення. Підлога вся завалилася на 8-10 см. Стіни були грибком пошкоджені і всюди затікав дах.

Після проведених ремонтів у цей ФАП потягнулися і люди. Завідувачка Оксана Басіч розповідає, до того за день до них за послугами зверталося максимум п’ять людей. Втім, нині, за гарних умов та кращого медичного забезпечення, ситуація змінилася.

Оксана Басіч, завідувач ФАПом с. Пугач:

- Кожного дня ми надаємо невідкладну допомогу. Перев’язки робимо, щеплення діткам. На день приймаємо близько 15-20 чоловік.

У теплі, в сухості та в комфорті і маленькі вихованці дитячого садочку «Малятко». Цей дошкільний навчальний заклад відвідує майже п’ятдесят діток. Ремонт у дитсадку не проводився вже майже 40 років.

Раїса Никончук, завідувачка дитячим садком №6 «Малятко» с. Пугач:

- Як об’єдналися в громаду, то стало набагато краще. Нам перекрили минулого року, відновили павільйон, де було витрачено майже 10 тисяч, зробили фасад і дах. У нас був плоский дах, а тут завод - вибухи, воно лопається, і протікало. Зробили новий дах.

А ця школа у селі Пугач була побудована ще поляками. Тут навчаються дітки до четвертого класу. Умови для проведення уроків були не зовсім прийнятними, зазначає директор закладу Анна Островська. Найбільше дошкуляв холод та сирість. Та за неповні два роки після об’єднання тут таки почали наводити лад: переробили грубки, замінили двері, закупили телевізори, дошки, навчальні плакати.

Анна Островська, директор Пугачської ЗОШ I ступеня:

- В цьому році повністю надана фарба нам на ремонтні роботи, забезпечили лінолеумом. Дах почали перекривати, але ще не закінчили. В планах – ще надати парти нам. Ну дуже добре сприяють у розвитку. У нас школа маленька, але і для нас йде допомога на належному рівні.

Мешканці села Пугач зазначають, і не сподівалися, що після приєднання їхнього села до Клесівської громади, у них так активно розпочнуться роботи із покращення благополуччя закладів соціальної сфери. Були побоювання, що саме центр ОТГ і буде облаштовуватися.

Область:

Рівненська область

Джерело:

«СфераТВ»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 жовтня 2024

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини для участі у проєкті з визначення пріоритетів у відновленні

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини...

Асоціація міст України спільно з Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) оголошують конкурсний відбір для...

17 жовтня 2024

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили дієві підходи до взаємодії з бізнесом і жителями

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили...

10-11 жовтня медіа ШоТам за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» об’єднало понад 100 голів громад та їхніх заступників з...

17 жовтня 2024

Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих

Затверджено зміни до Переліку територій, на...

Наказом Мінреінтеграції від 16 вересня 2024 року №293 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися)...

17 жовтня 2024

Президент підписав Закон «Про публічні консультації»

Президент підписав Закон «Про публічні...

  Президент підписав Закон України «Про публічні консультації» (законопроєкт №4254). Як повідомлялося, Закон...