4-8 листопада делегація з Вінниччини працювала у Швеції. Цей візит став стартом для започаткування співпраці та обміну досвідом між громадами Вінниччини та муніципалітетами регіону Вастра-Йоталанд Швеції в управлінській, безпековій і технологічній сферах.
Забезпечила підготовку делегації ініціатива Cities4Cities | United4Ukraine, яка є частиною шведсько-української Програми Polaris “Підтримка багаторівневого врядування в Україні, яку реалізує SALAR International. Візит ініціювали та організувала Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування з муніципалітетом Венерсборг у Швеції, за активної участі місцевої Асоціації FYRBODAL.
Результати візиту:
Досвід Швеції щодо сталого розвитку, кризового управління та цифровізації буде інтегрований у стратегії громад на Вінничині.
«Ми працюємо над тим, щоб налагодити міжмуніципальні партнерства між громадами Вінничини та 14 шведськими муніципалітетами об’єднання «FYRBODAL регіону Вастра-Йоталанд», - говорить керівник Секретаріату Асоціації Вінниччини Віктор Вікалюк.
Про міжнародну співпрацю
Делегація Вінниччини працювала у кількох шведських муніципалітетах. Візит до міст Тролльхаттен і Уддеваллу був про європейські програми співпраці, такі як Erasmus, INTERREG EUROPE і LEADER. Власне, обидва шведські муніципалітети об’єднуються для реалізації спільних проєктів, що робить їх позиції більш виграшними.
Цей досвід варто врахувати і українським громадам, адже разом реалізовувати проєкти – однозначно ефективніше і більше шансів виграти конкуренцію. Окрім цього, досвідченіші громади можуть допомагати своїм колегам, а ті, у кого більше контактів - ділитися ними та створювати нові зв’язки.
Про перспективи міжмуніципальних партнерств
Також члени української делегації познайомилися з діяльністю міжмуніципального об'єднання органів місцевого самоврядування «FYRBODAL», до якого входить 14 муніципалітетів регіону Вастра-Йоталанд, які у перспективі стануть партнерами для громад Вінниччини.
Налагоджуючи партнерства, варто взяти до уваги і цей досвід, коли Асоціація громад Вінниччини налагодила контакти і локальною асоціацією, що представляє громади регіону.
Про управління муніципалітетом у Швеції
Учасники поїздки вивчали, як працює трирівневе управління, місцеві органи влади в національному контексті.
Муніципалітетами у Швеції керують політики, яких безпосередньо обирають громадяни. Це означає, що громадяни мають значний вплив і контроль над тим, як муніципалітети виконують свої завдання. Муніципалітети управляються безпосередньо обраними політичними асамблеями, відомими як муніципальні ради. Крім того, існують політичні посади в муніципальних правліннях, у різних комітетах і комісіях.
Налагоджуючи партнерства, зі Швецією, варто розуміти вплив громадської думки. Тому відразу слід налагоджувати максимально децентралізовані зв’язки з різними середовищами - школи дружити зі школами, бізнеси з бізнесами тощо.
Про досвід України та Швеції
Українська делегація поділилися з шведськими колегами своїм досвідом. Актуальними для шведських колег є питання цивільної безпеки, підходи в кризовому управлінні та стратегуванні, комунікація з мешканцями під час надзвичайних ситуацій та делегування повноважень, цифровізація муніципальних послуг та відновлення після атак на інфраструктуру для забезпечення безперебійної роботи рад та громад загалом.
Натомість шведські громади поділилися практичними прикладами сталого розвитку. Наприклад, біогазовий завод Brålanda — є успішним прикладом циркулярної економіки та забезпечує свої потреби та постачає газ на спеціальні заправки та газовозами постачає біогаз на об’єкти; також ознайомилася з ініціативами промислового симбіозу Wargön (інновації у текстильній промисловості та хімічні розчини для відновлення старих речей, тісна співпраця з Червоним хрестом щодо використання вживаного одягу).
Програма “Ремобілізація” у муніципалітеті Венерсборг. Метою програми є надання людям, які не вийшли на ринок праці або втратили контакт з ним, змістовного робочого завдання та індивідуальної підтримки, що забезпечить можливість виходу на ринок праці. Люди, які мають право на участь у програмах, - це ті, хто, наприклад, тривалий час були безробітними та/або мають різні види функціональних або трудових обмежень. Ідея програми може бути використана для адаптації та профорієнтації ветеранів.
Нагадаємо, з 2022 року у мережі шведсько-українських партнерств Cities4Cities понад 15 партнерств.
Сities4Cities | United4Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Сities4Cities було засновано німецьким містом Зіндельфінген під патронатом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. United4Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів за підтримки Шведської агенції з міжнародної співпраці та розвитку (Sida). З 2024 року Сities4Cities | United4Ukraine є частиною флагманської програми Швеції для України по співпраці у сфері реформ Polaris “Підтримка багаторівневого врядування в Україні”.
Теги:
міжнародний досвід партнерство
Область:
Вінницька областьДжерело:
Сities4Cities | United4Ukraine
18 грудня 2024
Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...
18 грудня 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 грудня 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 грудня 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...