На тему цивільного захисту у Миколаївському центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар. До його проведення було залучено викладачів Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Миколаївської області.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 року схвалено «Стратегію реформування системи Державної служби з надзвичайних ситуацій», відповідно до якої вся система цивільного захисту - від матеріальної бази пожежних до захисних споруд - перейде у підпорядкування громад. А відтак, невдовзі об’єднані територіальні громади мають на своєму рівні ефективно налагодити функціонування системи цивільного захисту.
Відкриваючи семінар директор Миколаївського ЦРМС Валентин Бойко зазначив, що цивільний захист - це функція держави, спрямована на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період. Сьогодні ЦЗ України базується на визнанні пріоритету захисту населення і територій від загрози надзвичайних станів. Захист населення, об'єктів економіки і національного надбання держави від негативних наслідків НС розглядається як невід'ємна частина державної політики, національної безпеки і державного будівництва – і як одна з найважливіших функцій центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів рад.
З аудиторією працювали фахові лектори - викладачі Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Миколаївської області Валерій Семенов, Микола Ященко, Євген Толокнов.
Їх доповіді були присвячені принципам організації функціонування місцевих ланок територіальної підсистеми ЄДСЦЗ; організації управління в надзвичайних ситуаціях; плануванню діяльності місцевих ланок територіальної підсистеми ЄДСЦЗ; укриттю населення у захисних спорудах; організації заходів з евакуації.
Увазі учасників семінару було представлено навчальний документальний відеофільм з моделювання надзвичайних ситуацій на прикладі Миколаївської області.
Викладачі НМЦ цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Миколаївської області охоче погодились на співпрацю і в подальшому. За сприяння Миколаївського ЦРМС вони висловили свою готовність відвідати за потреби ОТГ на місцях, щоб на конкретних прикладах надати фахові рекомендації. Запропонували учасникам семінару стати постійними відвідувачами їх сайту, на якому завжди можна знайти потрібну інформацію.
Приєднані зображення:
Область:
Миколаївська областьДжерело:
Центр розвитку місцевого самоврядування Миколаївської області
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...