07 квітня 2025
Децентралізація

Голови ОТГ та РДА взяли участь у семінарі щодо підготовки проектів за кошти Фонду Регіонального розвитку

У Тернопільській обласній державній адміністрації відбувся практичний семінар на тему «Актуальні питання підготовки проектів, що фінансуються за рахунок коштів Державного Фонду Регіонального розвитку та субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад». Семінар відбувся за підтримки програми «U-LEAD with Europe» та Мінрегіону України.

Участь у семінарі взяли близько 80 учасників, серед яких голови райдержадміністрацій та голови об’єднаних територіальних громад. Спікерами заходу були директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА Галина Воляник, начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Віктор Кузяк, начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Володимир Харченко, а також директор Тернопільського Центру розвитку місцевого самоврядування Віктор Литвинчук.

На семінарі обговорили кілька важливих питань, серед яких підготовка, подання, оцінка та впровадження проектів, що фінансуються за кошти ДФРР, та основні вимоги щодо розробки та затвердження проектно-кошторисної документації.

Так, за словами директора департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА Галини Воляник, є два основні фінансові інструменти, які допомагають розвиватися об’єднаним територіальним громадам, – це Державний Фонд Регіонального розвитку та субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Якість підготовки таких проектів, на жаль, є не дуже висока. Хоча тепер громади вже почали готуватися набагато активніше й краще. «Торік, наприклад, щодо проектів по Фонду Регіонального розвитку у нас був один переможець, цього ж року – 12. Утім, працювати є ще над чим і такі заходи однозначно потрібні», – підкреслила Галина Воляник.

Водночас, як зазначив начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Віктор Кузяк, основне завдання таких семінарів – навчити голів районних адміністрацій та голів об’єднаних територіальних громад правильно подавати проектно-кошторисну документацію.

«У нас часто виникає дуже багато нарікань саме на проектно-кошторисну документацію, адже придумують різні модернізації, реорганізації, що є зовсім непотрібним. У будівництві є відповідні канони і їх потрібно дотримуватися. Тому ми зібрали нашу найактивнішу громадськість, щоб розповісти їй всі ці аспекти й працювати з ними надалі. Однозначно, семінари мають користь, адже це вже другий рік, коли ОТГ готують проекти, і цього року вони вже більш якісні, професійні й значущі для області», – наголосив Віктор Кузяк.

Погоджуються з тим, що практичні семінари на яких можна знайти відповіді на багато запитань щодо проектів по ДФРР та субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ, й учасники заходу. Так, як зауважив заступник міського голови Почаївської ОТГ Андрій Чубик, на семінарах можна почерпнути багато корисної інформації, роз’яснюються нормативні правила по проектах Державного Фонду Регіонального розвитку. «Власне, є багато проектів, які потребують якісного менеджменту. А тут можна побачити приклад успішних проектів і на базі цього набути новий досвід. Саме тому завдяки таким заходам підготовка проектів лише покращується», – переконаний він.

Область:

Тернопільська область

Джерело:

Сайт Тернопільської ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

07 квітня 2025

200 прифронтових громад отримають підтримку у розмірі 2 мільярди гривень

200 прифронтових громад отримають підтримку у...

Президент України Володимир Зеленський оголосив про виділення 2 млрд грн з резервного фонду державного бюджету на...

07 квітня 2025

131 проєкт на 4,5 млрд грн: схвалено проєкти у межах Програми відновлення України III

131 проєкт на 4,5 млрд грн: схвалено проєкти у...

У межах третього етапу Програми відновлення України схвалено 131 проєкт на загальну суму 4,5 млрд грн. Йдеться...

07 квітня 2025

Реформа старшої школи: коли оцінки стануть не балом, а інструментом для життя. Інтерв’ю із Сергієм Колебошиним

Реформа старшої школи: коли оцінки стануть не...

Освіта — це не лише про знання, а й про вибір. Вибір учнів — що вивчати. Вибір школи — які профілі пропонувати. Вибір...

07 квітня 2025

Триває обговорення подальшої інтеграції у ЦНАП податкових послуг

Триває обговорення подальшої інтеграції у ЦНАП...

28 березня Програма Polaris провела фокус-групу, присвячену інтеграції у ЦНАП податкових послуг. Головною метою...