На днях Ковалівська сільська рада офіційно розпочала процес об’єднання.
Скрізь говорять про децентралізацію: з телеекранів, газет, інтернету. Дійсно, це чудова можливість громадам взяти контроль над своїм розвитком.
Полтавський район довго залишався «білою плямою» на перспективних планах Полтавщини, адже цьому процесу перешкоджає районна влада, яка не бажає втрачати вплив і гроші. Та, незважаючи на їх зусилля — «крига почала скресати»: нещодавно у Тростянці депутати сільської ради одноголосно проголосували за об’єднання з Щербанівською територіальною громадою з центром в останній. На сесії Микільської сільської ради депутати також підтримали пропозицію створення Терешківської ОТГ. Така ж ситуація і в Заворскло, яке планує об’єднуватися із Писарівською сільрадою Новосанжарського району.
Саме місцеві жителі, а не чиновники з району, області чи столиці, краще розуміють, що потрібно для комфортного життя у їхньому населеному пункті.
Ковалівська сільська рада має одну з найрозвиненіших інфраструктур у Полтавському районі. На 19 сесії 7 скликання депутати підтримали пропозицію громади на об’єднання з Новоселівською, Надержинщинською, Степненською, Василівською та Коломацькою громадами.
Вже не вперше Ковалівська громада виступає ініціатором створення об’єднаної територіальної громади. Так, пропозиції по об’єднанню Новоселівці подавали двічі: у 2015 і 2016 роках. Воно й не дивно. Адже з ким як не з Новоселівкою їй об’єднуватися? Вони знаходяться поруч й історично були однією сільською радою. Ковалівка відповідає усім вимогам об’єднання та є однією з кращих у міжмуніципальному співробітництві. Дитячий садочок, школа на 360 учнів, належний культурний розвиток та медичні послуги.
Нещодавно стало відомо, що депутат облради Ірина Степаненко спільного з головою райради Михайлом Кононенком, ініціювали питання об’єднання 11 сільських рад з центром у Новоселівці.
Цікаво, що спочатку в них були інші плани: створити Рунівщинську ОТГ з центром у Рунівщині, в яку мала входити і Новоселівська. Та після зібрання стало зрозуміло, що цього зробити не вийде, адже, там досі не визначена ситуація з вибраним сільським головою, Ірина Степаненко блокує вступ на посаду некерованого нею голови Володимира Сухаренка.
Тому Степаненко – Кононенко вирішили створити Новоселівську ОТГ, яку, здається, планує очолити сам пан Кононенко. Як наслідок, скликали позачергову сесію у Новоселівці, яка вразила непрофесійністю проведення з порушеннями чинного законодавства.
Одночасно запевнили людей, що після об’єднання Новоселівка стане центром ОТГ. Саме на це й повелися депутати. На цій сходці, (бо засіданням сесії це важко назвати) вразив підхід сільського голови Новоселівки: «Ми хочемо, щоб Новоселівка була центральною садибою!». А про інші громади, хто думати буде? Їй не цікаво. Хороша позиція центральної ОТГ.
Відповідно до вимог чинного законодавства, при всьому бажанні Новоселівки, вона не може стати центром об’єднаних громад. Адже на її території немає: 250 дітей шкільного віку, належної інфраструктури для центру ОТГ, 100 дітей дошкільного віку не менше.
Та Ірину Степаненко і Михайла Кононенка це не зупиняє. Вони думають лише про свою особисту вигоду. Якщо об’єднання Новоселівки з іншими 10-ма громадами відбудеться, то Степаненко отримає чудовий інструмент для контролю влади над селами, де знаходяться пайовики «Альфа-Капітал». А маючи своїх людей на місцях, вона зможе керувати на цих землях і диктувати свої умови. Буде створене таке собі «земельне гетто», заручниками якого стануть не лише власники земельних паїв, а й все населення 11 сільських рад.
Громада повинна зрозуміти: якщо її члени не виявлять ініціативу до об’єднання, то це зроблять за них інші, зацікавлені у власних прибутках, особи. Не дозволяйте комусь вирішувати за вас! Бо лише вам і вашим дітям жити в цьому об’єднані. І яким воно буде залежить лише від активності та обізнаності громади.
Поділитися новиною:
13 листопада 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 листопада 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...
13 листопада 2024
Програми Європейської комісії, доступні українським громадам
Програми Європейської комісії, доступні...
Програми ЄС фінансують проєкти у таких сферах, як освіта, охорона навколишнього середовища, соціальні послуги,...
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...