Олександр Фищук: три роки тому Україна обрала європейський вектор розвитку, а місцева влада різних рівнів повинна докладати всіх зусиль, щоб виправдати довіру громадян, зокрема у питаннях децентралізації
30 травня, у мармуровій залі Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича зібралися представники Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, профільних міністерств, представники з різних областей України, виконавчої та представницької влади краю, народні депутати України, експерти Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні», громадські діячі Буковини для участі у засіданні круглого столу «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: досягнення і нові завдання».
Голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук у виступі наголосив, що тема сьогоднішнього засідання круглого столу – добровільне об'єднання територіальних громад – надзвичайно важливі як для України загалом, так і для мешканців Чернівецької області, адже три роки тому держава обрала європейський вектор розвитку, а місцева влада різних рівнів повинна докладати всіх зусиль, щоб виправдати довіру громадян, зокрема у питаннях децентралізації. «Чернівецька область – це мініатюра нашої держави. Це гори та рівнини, різні національності, релігії, а ще – великі та малі об'єднані територіальні громади. Тому виправданим є той факт, що сьогодні представники Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» та Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування організували засідання круглого столу саме на Буковині, - зазначив Олександр Фищук.
За словами посадовця, протягом 2015-2017 років в Чернівецькій області утворилося 18 об’єднаних територіальних громад, у які увійшли 62 місцевих ради та 101 населений пункт. Відповідно до проекту перспективного плану формування територій громад Чернівецької області передбачається формування 39-ти об’єднаних територіальних громад.«На даний час ми проводимо публічне обговорення розроблених пропозицій змін до Перспективного плану».
«Слід зазначити, що в процесі становлення нових громад виникає чимало запитань щодо організації виконання повноважень у сфері освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, надання адміністративних та комунальних послуг, утворення ЦНАПів, а також майнових та фінансових питань, які потребують правового врегулювання на законодавчому рівні. Крім того, суттєвої підтримки об’єднані громади потребують в розробленні своїх стратегій розвитку, проектів та програм, які можуть фінансуватися за кошти Державного фонду регіонального розвитку, спеціальної субвенції на інфраструктуру, інших джерел. І у рамках сьогоднішнього засідання «круглого столу» ідеї та напрацювання, які напрацюють його учасники зможуть допомогти об’єднаним територіальним громадам реалізувати делеговані державою повноваження», - наголосив посадовець.
В рамках круглого столу розпочалися доповіді учасників заходу на теми: «Децентралізація в Україні. Підсумки та перспективи», «Секторальна децентралізація. Можливості та відповідальність», «Європейські стандарти місцевого самоврядування: загальний огляд та імплементація в Україні», «Децентралізація у Чернівецькій області».
Окрім того, очікується робота у секціях «Історії успіху: Кращі практики розвитку ОТГ», «Конкурс: Кращі практики місцевого самоврядування», «Децентралізація та місцева демократія», під час якого свої здобутки презентують представники Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні», Інституту політичної освіти, об'єднаних громад з Чернівецької, Львівської та Хмельницьких областей.
Поділитися новиною:
10 квітня 2025
15 квітня - вебінар «Реформа управління публічними інвестиціями: роль місцевого самоврядування»
15 квітня - вебінар «Реформа управління...
15 квітня об 11:00 розпочнеться вебінар «Реформа управління публічними інвестиціями: роль місцевого...
10 квітня 2025
У ліцеї Сухоплов’янської громади створили сучасне шкільне укриття
У ліцеї Сухоплов’янської громади створили...
Наприкінці березня цього року запрацювало ще одне сучасне шкільне укриття з освітнім простором, створене в межах...
10 квітня 2025
Посібник для громад. Впроваджуємо гендерно...
Як зробити освітню політику громади більш чутливою до потреб різних груп населення? Як аналізувати бюджетні програми...
10 квітня 2025
За I квартал 2025 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 120 млрд грн
За I квартал 2025 року до загального фонду...
У I кварталі 2025 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 120 млрд грн, що на 18,4 млрд грн більше у...