Синергія громад Запорізької та Дніпропетровської областей. Міжмуніципальне співробітництво – як інструмент розвитку

На базі Запорізького ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» пройшов міжрегіональний тренінг для представників об’єднаних територіальних громад Запорізької та Дніпропетровської областей на тему «Співробітництво як інноваційний інструмент розвитку спроможності органів місцевого самоврядування». В рамках даного заходу були розглянуті основні принципи міжмуніципального співробітництва. Присутніх ознайомили з нормативно-правовою базою, етапами розробки договорів та досвідом і кращими практиками Полтавської області, України та продемонстрували міжнародний досвід загалом.

- Це надзвичайна подія, адже ми вперше проводимо міжрегіональний семінар для двох областей. Сьогодні ми обговорювали дуже цікаву тему, даний закон – це саме той закон, який був фактично першим в концепції формування місцевого самоврядування і навіть передував закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад». На меті даного закону – спонукати до об’єднання та раціонально використовувати кошти суміжних територіальних громад. За показниками статистики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, на разі в нашій країні зареєстровано 81 договір про співробітництво територіальних громад, в свою чергу, Дніпропетровська область має лише один договір, а Запорізька жодного. Тому є доцільним та актуальним проведення тренінгу з даної тематики, - розповів директор Запорізького ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олександр Свистун.

Заступник голови - керівник апарату Запорізької обласної державної адміністрації зазначила, що децентралізація – це спільні зусилля громадськості, Центрів розвитку місцевого самоврядування, обласних державних адміністрацій та обласних рад.

- Я впевнена, що тільки спільними зусиллями можна досягнути мети. Ми маємо сподівання, що співпраця з Дніпропетровською областю призведе до розвитку наших громад. Прикро, що наразі Запорізький регіон не має жодного договору на своєму рахунку, але це не дивно, адже зараз недостатньо інформації та досвіду. Тренер, якого запрошено сьогодні, є дуже кваліфікованим. Олександр Ісип пропрацював напротязі довгого часу в органах місцевого самоврядування та був мером міста Кобеляки, Полтавської області. На разі даний регіон є лідером укладання таких договорів, саме тому нашим громадам буде корисно поспілкуватись з ним та отримати всі необхідні знання та навички, - розповіла Зінаїда Бойко.

Своєю думкою поділилась і директор Дніпропетровського ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування».

- Разом із Запоріжжям ми зробили дуже багато. Всій Україні ми продемонстрували синергію двох областей по просвітницьким напрямкам реформи децентралізації. Перше дистанційне навчання було направлене на два наших регіони, після цього курсу народились перші громади. Я повністю підтримую думку стосовно важливості цієї теми. Міжмуніципальне співробітництво має стати одним з головних інструментів не лише ОТГ, а й інструментом залучення тих, хто не має бажання об’єднуватись. Завдяки даному співробітництву громади матимуть змогу залучати суміжні території до свого складу, - зазначила Олена Тертишна.

Питання міжмуніципальної співпраці може відкоригувати спроможність у впровадженні секторальних реформ. Сподіваємось на подальші успіхи у розвитку наших громад та плідну співпрацю Дніпропетровського та Запорізького регіонів.

26.04.2017 - 20:51 | Переглядів: 9098

Приєднані зображення:

Область:

Запорізька область Дніпропетровська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

06 липня 2024

Міжнародні партнери допомогли відновити головний корпус Одеської академії неперервної освіти

Міжнародні партнери допомогли відновити...

Завдяки зусиллям Швейцарсько-українського проєкту DECIDE та підтримці Посольства Швейцарії в Україні вдалося...

05 липня 2024

Громади зможуть рахувати кількість відходів від руйнувань за уніфікованим методом

Громади зможуть рахувати кількість відходів від...

Експерти громадської організації ReThink, що є членом коаліції Ukraine Support Team, розробили Методичні рекомендації...

05 липня 2024

Просто й доступно: 20 громад-учасниць проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» підготували «Бюджети для громадян»

Просто й доступно: 20 громад-учасниць проєкту...

Громади-учасниці проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я», що реалізується Громадським Партнерством «За прозорі...

05 липня 2024

Впровадження модернізованої версії АІКОМ. Порядок роботи з даними та подачі звітності (запис вебінару)

Впровадження модернізованої версії АІКОМ....

Що потрібно для впровадження модернізованої версії Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту...