Процес об'єднання ініційовано у понад 6300 громадах

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади на принципі децентралізації та передачі повноважень від центральної влади органам місцевого самоврядування є одним із пріоритетів програми діяльності Уряду.

Реалізовуючи завдання з децентралізації ми намагаємося об’єднати інтереси людей, бізнесу та держави, надаючи відповіді на питання: «Чого хочуть люди? В чому зацікавлений інвестор та бізнес? В чому інтереси  держави?».

Відповіді в тому, що:

Люди хочуть максимально наближених до європейських стандартів послуг, роботи, пристойної зарплати, права на інтелектуальний розвиток.

Інвестори та бізнес зацікавлені у прозорих, чесних та зрозумілих правилах господарювання та ведення бізнесу, невтручання владних інституцій в їх діяльність.

Держава прагне створення безпечного та комфортного середовища для життя людини в Україні, створення умов для розвитку та процвітання самоврядних громад.

Досягти зазначених прагнень можливо тільки шляхом розбудови ефективної системи місцевого самоврядування на всіх його рівнях з передачею на місця значної частини повноважень та забезпечення достатніми фінансовими ресурсами територіальних громад під їх власну відповідальність.

Саме в цьому і полягає суть пропонованих реформ.

Показовими є деякі незаперечні факти. Станом до сьогодні вже ініційовано процес об`єднання у понад 6300 громадах, а пройшли експертизу та отримали позитивний висновок щодо створення 180 об’єднаних територіальних громад із них більше 160 подань внесено до обласних рад для прийняття рішення про утворення об’єднаних територіальних громад до складу яких входить близько тисячі територіальних громад.

Зазначене свідчить про те, що всупереч загальному стереотипу, ніби люди не розуміють чи не сприймають реформу адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування, переважна більшість підтримують реформу і бажають самостійно вирішувати свої власні місцеві проблеми.

Наразі, 11 обласними радами прийнято рішення про утворення  85 об’єднаних територіальних громад, до складу яких входять 476 рад та проведення у них перших виборів 25 жовтня ц.р.

Ще 105 рішень про об’єднання громад очікують схвалення обласними радами, а це 492 громади, які чикають на об’єднання.

При цьому слід наголосити, що основна мета такого об’єднання полягає у тому, щоб не тільки міські, а передусім сільські, селищні об’єднані  громади досягли рівня спроможності міст обласного значення. 

Кількість таких громад могла бути набагато більшою, але окремі обласні ради, наприклад Тернопільська, так і не спромоглася підтримати ініціативу майже половини територіальних громад області і утворити на їх прохання 35-х об’єднаних територіальних громад. 

Незважаючи на подібні перепони наше завдання – Уряду, парламенту зробити все можливе, щоб підтримати ініціативу громад про об’єднання і зняти на їх шляху деструктивні перепони. Ми не повинні допустити обмеження прав громад стати більш спроможними, отримати повноваження, ресурси і можливість жителів об’єднаних громад самим творити своє майбутнє там, де вони живуть, працюють, виховують дітей, опікуються рідними.

03.09.2015 - 16:01 | Переглядів: 15761
Процес об'єднання ініційовано у понад 6300 громадах

Приєднані зображення:

Теги:

створення спроможних громад

Джерело:

Національна рада реформ

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 листопада 2024

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...

Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...

12 листопада 2024

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...

Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...

12 листопада 2024

Як громадам ставати регіональними полюсами зростання

Як громадам ставати регіональними полюсами...

Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...