Об’єднані громади писатимуть свої “малі Конституції”
Протягом квітня керівництво об’єднаних громад Тернопільщини працюватиме над Статутами та Правилами благоустрою громад.
У рамках реалізації проекту “Ефективний розвиток об’єднаних громад” учасники з 9-ти об’єднаних громад Тернопільської області візьмуть участь у тренінгах на яких розглянуть теми з підготовки та написання проектів Статуту територіальної громади та Правил благоустрою території.
“Спілкуючись з керівництвом громад ми часто чуємо занепокоєння, що села і селища, які об’єднаються навколо центральної садиби, віддаватимуть всі ресурси в “центр” і вони не матимуть впливу на прийняття рішень щодо інфраструктурних проектів. Ці питання можна зняти завдяки прийняттю відповідних норм у Статуті громади” – коментує керівник проекту, голова ГО “Центр розвитку громад” Максим Черкашин.
Для ефективного проведення освітніх заходів організатори запросили кращих вітчизняних експертів та практиків. Тему з підготовки проекту Статуту територіальної громади розкриють експерт Інституту Політичної Освіти Тарас Случик та експерт Реанімаційного Пакету Реформ Іван Лукеря. Допомагати у написанні Правил благоустрою території будуть практики з великим досвідом роботи у комунальній сфері Олег Соколовський – начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради та Оксана Лобурак – заступник начальника відділу благоустрою та екології Тернопільської міської ради
“При підготовці освітньої програми ми також врахували побажання громадських активістів, які проживають в громадах. Тому ми розглянемо, як додатки до Статуту, Положення про громадські ініціативі, Звітування міського голови і депутатів та інші документи, які допоможуть зробити роботу громад більш прозорою” – зазначає заступник керівника ГО “Центр розвитку громад” Рустам Ергешов.
Перший тренінг пройде 6-7 квітня у готелі Камелот в рамках проекту “Ефективний розвиток об’єднаних громад”, який реалізовують громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” спільно з Тернопільським регіональним відділенням “Асоціації міст України” за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (National Endowment for Democracy, NED).
Поділитися новиною:
28 квітня 2025
Що передбачає новий законопроєкт «Про професійну освіту» - інфографіка
Що передбачає новий законопроєкт «Про...
Експерти Швейцарського-українського проєкту DECIDE підготували інфографіку з відповідями на такі запитання: Що...
28 квітня 2025
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний та безбар'єрний заклад освіти»
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний...
30 квітня о 12:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE «Яким має бути інклюзивний та...
28 квітня 2025
Як Україні виконати вимоги вступу до ЄС у сфері регіональної політики: стратегічні рекомендації
Як Україні виконати вимоги вступу до ЄС у сфері...
Міжнародні експерти Програми «U-LEAD з Європою» підготували підсумковий аналітичний документ «Як виконати вимоги...
27 квітня 2025
Міжнародне партнерство територіальних громад України: дані моніторингу Мінрозвитку
Міжнародне партнерство територіальних громад...
За даними Міністерства розвитку громад та територій України, станом на 1 квітня 2025 року українські територіальні...