Великі міста і сусідні з ними громади мають спільно розвиватися, а не конфліктувати, - В’ячеслав Негода про створення агломерацій
Питання взаємодії великих міст з навколишніми громадами має бути якнайшвидше врегульоване. Мінрегіон підтримує обидва покликані на це законопроекти і готовий долучитися до їх подальшого опрацювання.
Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час круглого столу на тему: «Правове регулювання співробітництва територіальних громад навколо великих міст України», організованого комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.
«Досвід показує, що механізм об’єднання територіальних громад у більшості випадків дуже ефективний. Але з великими містами він, на жаль, не спрацьовує. Основна філософія об’єднання громад – створення центрів росту. І за логікою, найефективніші об’єднання мали б відбуватися навколо великих міст. Разом з тим, сьогодні важко назвати приклади, де б ця модель вдало спрацювала. До міст з більш як 100 тисяч населення сусідні громади не поспішають добровільно приєднуватися. Цьому можна знайти безліч політичних і економічних пояснень. І вже зрозуміло, що шлях об’єднання в цьому випадку не оптимальний», - сказав В’ячеслав Негода.
Тому, за його словами, для таких територій треба шукати інші варіанти міжмуніципальної співпраці, бо залишається маса невирішених питань з комунікаціями, транспортом, інфраструктурою, дорогами, утилізацією сміття тощо, які важко вирішити без спільних зусиль великого міста і навколишніх громад.
На думку Першого заступника Міністра, і законодавча ініціатива народного депутата Любомира Зубача щодо створення агломерацій, і пропозиція директора з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолія Ткачука щодо внесення змін до закону про співробітництво територіальних громад дуже актуальні і після належного опрацювання та реєстрації мають бути якнайшвидше розглянуті Верховною Радою.
«Якщо питання об’єднання великих міст з сусідніми громадами створює соціальні напруження, маємо запропонувати інший шлях розвитку цих територій. Наше основне завдання – інтегрувати місто і громади навколо нього в єдину територію розвитку. І запропоновані законопроекти дають відповіді на запитання, як це можна зробити», - вважає В’ячеслав Негода.

Теги:
Джерело:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Поділитися новиною:
18 липня 2025
Вакансія: Експерт (ка) для перегляду РПУВ
Вакансія: Експерт (ка) для перегляду РПУВ
Avfall Sverige та SALAR International оголошують вакансію «Експерт для перегляду РПУВ» до програм «WM4U: Посилення...
18 липня 2025
Запрошуємо громади до партнерства для...
Шведсько-українська програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до...
18 липня 2025
Lviv Urban Forum 2025: одинадцять підсумків головної урбан-події України
Lviv Urban Forum 2025: одинадцять підсумків...
Lviv Urban Forum — це найбільша в Україні щорічна платформа для обговорення міських викликів, урбанізму та...
18 липня 2025
Окупанти переслідують місцеве самоврядування: в полоні залишаються голови українських громад
Окупанти переслідують місцеве самоврядування: в...
З початку повномасштабного вторгнення російська федерація системно переслідує представників органів...