Великі міста і сусідні з ними громади мають спільно розвиватися, а не конфліктувати, - В’ячеслав Негода про створення агломерацій

Питання взаємодії великих міст з навколишніми громадами має бути якнайшвидше врегульоване. Мінрегіон підтримує обидва покликані на це законопроекти і готовий долучитися до їх подальшого опрацювання.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час круглого столу на тему: «Правове регулювання співробітництва територіальних громад навколо великих міст України», організованого комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

«Досвід показує, що механізм об’єднання територіальних громад у більшості випадків дуже ефективний. Але з великими містами він, на жаль, не спрацьовує. Основна філософія об’єднання громад – створення центрів росту. І за логікою, найефективніші об’єднання мали б відбуватися навколо великих міст. Разом з тим, сьогодні важко назвати приклади, де б ця модель вдало спрацювала. До міст з більш як 100 тисяч населення сусідні громади не поспішають добровільно приєднуватися. Цьому можна знайти безліч політичних і економічних пояснень. І вже зрозуміло, що шлях об’єднання в цьому випадку не оптимальний», - сказав В’ячеслав Негода.

Тому, за його словами, для таких територій треба шукати інші варіанти міжмуніципальної співпраці, бо залишається маса невирішених питань з комунікаціями, транспортом, інфраструктурою, дорогами, утилізацією сміття тощо, які важко вирішити без спільних зусиль великого міста і навколишніх громад.

На думку Першого заступника Міністра, і законодавча ініціатива народного депутата Любомира Зубача щодо створення агломерацій, і пропозиція директора з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолія Ткачука щодо внесення змін до закону про співробітництво територіальних громад дуже актуальні і після належного опрацювання та реєстрації мають бути якнайшвидше розглянуті Верховною Радою.

«Якщо питання об’єднання великих міст з сусідніми громадами створює соціальні напруження, маємо запропонувати інший шлях розвитку цих територій. Наше основне завдання – інтегрувати місто і громади навколо нього в єдину територію розвитку. І запропоновані законопроекти дають відповіді на запитання, як це можна зробити», - вважає В’ячеслав Негода.

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 листопада 2024

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...

Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...

12 листопада 2024

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...

Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...

12 листопада 2024

Як громадам ставати регіональними полюсами зростання

Як громадам ставати регіональними полюсами...

Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...