В Україні розроблено достатньо ефективну нормативно-правову базу для проведення реформи місцевого самоврядування

Провівши реформу місцевого самоврядування, Україна матиме шанс стати успішною європейською державою. У цьому переконаний директор ІФ Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк.

За його словами, сьогодні на законодавчому рівні розроблено достатньо ефективну нормативно-правову базу, яка в цілому створює усі належні умови для проведення реформи із децентралізації. У цьому контексті він, виступаючи на розширеному засіданні з питань територіальної організації влади у Калуші, коротко поінформував присутніх про закони, які було прийнято Верховною Радою України 9 лютого 2017 року. Зокрема, йшлося про ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування». Так, на думку Руслана Панасюка, цей нормативно-правовий акт є надзвичайно важливим, оскільки регулює діяльність службовців в органах місцевого самоврядування та суттєво підвищує престижність цієї служби. Це, своєю чергою, стимулюватиме таких службовців надавати більш якісні публічні послуги у територіальних громадах.

Також він зосереджував увагу присутніх на особливостях Закону «Про статус старости». З його слів, раніше про цю посаду коротко зазначалося у ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Відтепер у новому Законі чітко прописано, що староста є посадовою особою місцевого самоврядування, а також визначено коло його повноважень, прав і обов’язків. Разом з тим законодавець чітко виводить таке поняття як «старостинський округ».

Окремо він розповів про законопроект щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного об’єднання громад) №4772, який вже ухвалений парламентом, але досі не підписаний Президентом. Так, згідно нормативно-правового акту, щоб утворити ОТГ, не потрібно стовідсоткової згоди усіх учасників.

«Для цього достатньо згоди 50 відсотків населення. Також необхідно створити центр громади. Важливо, щоб не було розриву території. Тоді цьому ядру можна працювати як ОТГ. Решта сільських рад матимуть можливість долучатися, коли будуть вже готовими», — сказав Руслан Панасюк та додав: «Коли переважна більшість (50+1) формує ОТГ, вони мають право одразу обирати голову громади та повністю формувати депутатський корпус. Ті, хто захоче доєднатися до громади пізніше, вже участі у формуванні керівних органів не братимуть, а тільки оберуть свого депутата в ОТГ». Друга особливість цього Закону полягає в тому, що громадам дозволяється приєднуватися до вже діючих ОТГ. Однак важливо, щоби така процедура не суперечила Перспективному плану. Директор ІФ Центру розвитку місцевого самоврядування повідомив, що такий процес сьогодні відбувається у Старобогородчанській ОТГ.

Також йшлося про законопроект щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на території суміжних районів (№5520). Додамо, що 14 березня 2017 року його було ухвалено Верховною Радою України.

Область:

Івано-Франківська область

Джерело:

Сайт Івано-Франківської ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 жовтня 2024

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини для участі у проєкті з визначення пріоритетів у відновленні

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини...

Асоціація міст України спільно з Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) оголошують конкурсний відбір для...

17 жовтня 2024

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили дієві підходи до взаємодії з бізнесом і жителями

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили...

10-11 жовтня медіа ШоТам за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» об’єднало понад 100 голів громад та їхніх заступників з...

17 жовтня 2024

Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих

Затверджено зміни до Переліку територій, на...

Наказом Мінреінтеграції від 16 вересня 2024 року №293 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися)...

17 жовтня 2024

Президент підписав Закон «Про публічні консультації»

Президент підписав Закон «Про публічні...

  Президент підписав Закон України «Про публічні консультації» (законопроєкт №4254). Як повідомлялося, Закон...