У Вінниці з міського бюджету, завдяки реформі фінансової децентралізації, інвестовано 45 млн грн в реконструкцію реанімаційного відділення міської клінічної лікарні № 1 за концепцією німецької клініки.
Як передає УНІАН, відкриття після реконструкції відділення анестезіології та інтенсивної терапії з операційним блоком і надсучасним медичним обладнанням, яке для України є унікальним відбулось сьогодні. Участь у відкритті відділення взяв Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який цього дня перебував з робочою поїздкою у Вінницькій області, а також керівництво області та міста. «Це надсучасне відділення вдалось збудувати з двох причин – розуміння місцевої влади в тому, що потрібно інвестувати в якість життя і якість медичних послуг в Україні, зокрема у Вінниці. Друге – фінансова децентралізація. Я вважаю, що коштів в місцевих бюджетах сьогодні в тому числі і для таких проектів достатньо», - сказав Гройсман. Він переконаний, що там, де є господарський підхід і місцева влада – буде результат. «Це не просто ремонт – це стандарт інвестицій в здоров’я українців, в здоров’я вінниччан», - сказав Гройсман. Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що відділення реконструйоване за європейськими стандартами. «Ми досить довго відпрацьовували це питання зі спеціалістами. Коли Андрій Рева був заступником міського голови, він їздив у Австрію вивчати досвід по лікарням й ми знайшли ту модель, яка має бути (підхід в реконструкції закладів охорони здоров’я - УНІАН)», - розповів мер Вінниці.
Моргунов зазначив, що відділення обладнано одним з найкращих обладнань, яке є у Європі фірми «Dräger» й відповідно уся ланка обслуговування пацієнтів тут відпрацьована. «Увесь персонал отримав відповідне навчання й сертифіковані для роботи на цьому обладнанні», - сказав Моргунов. Реконструкція приміщень існуючого відділення розпочалась у вересні 2016 року й тривала 4 місяці. За це період було зроблено прибудову; надбудову 3-го поверху для розміщення вентиляційного обладнання; перепланування другого поверху з влаштуванням двох операційних (великої і малої) і реанімаційних залів; замінено вікна, утеплено фасад та влаштовано нові системи опалення, водопостачання, каналізації, енергопостачання і кисневого постачання. Вже в цьому році розпочалося встановлення та наладка сучасного обладнання від німецького виробника «Dräger». Реконструкція приміщень проведена в концепції «чисті приміщення». Всі стіни покриті спеціальними медичними панелями з особливим антисептичним заповнювачем герметизованим силіконом, а підлога – синтетичним покриттям, стійким до антисептичних розчинів. Це унеможливлює накопичення так званої «внутрішньо лікарняної інфекції» (…) Повну версію читати ТУТ.
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...