Представники ОТГ з Хмельниччини вивчають буковинський досвід

Сьогодні на теренах Буковини є 16 об’єднаних територіальних громад, які мають вже практичний досвід реалізації не лише проектів державної субвенції на покращення інфраструктури, а й власні напрацювання, які зацікавили і голів ОТГ сусідньої Хмельниччини.

Тетяна Татарчук, директор ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» в Чернівецькій області: «Ми маємо багато прикладів власних ініціатив, де громади залучають владу, бізнес, небайдужих громадян і реалізовують корисні проекти. Це, наприклад, Глибоцька об’єднана територіальна громада. Там за власні кошти відкрито сучасний ЦНАП. За гроші державної субвенції, а також інших джерел фінансування, громада придбала автомобіль швидкої допомоги. Частково профінансовано відкриття центру первинної медико-санітарної допомоги. Також в освіті реалізовано 25 власних проектів».

Минулого року на розвиток інфраструктури об’єднаним громадам Буковини державою було виділено понад 45 мільйонів гривень. З них майже чотири з половиною отримала Недобоївська об’єднана територіальна громада, Хотинського району.

Юрій Юзва, голова Недобоївської об’єднаної територіальної громади Хотинського району: «За минулий рік ми вклали значні кошти в інфраструктуру. В Недобоївцях відкрито адміністративний будинок, відремонтовано будинок культури. В селі Долиняни зроблено капітальний ремонт дитячого садка. В селі Ставчани відремонтовано 6 доріг. А в селі Керстенці завершено будівництво 2 черги дитячого садка».

Учасники цієї зустрічі зазначали, що утворенню територіальних громад, як і їх розвитку, перешкоджає насамперед недосконала законодавча база.

Олександр Гринчук, заступник голови Новоушицької селищної об’єднаної територіальної громади (Хмельницька область): «Верховна рада не ухвалює необхідні закони. Це стосується і земель за межами населених пунктів. У нас забрали акциз на пальне. Раніше за ці кошти ми ремонтували дороги. Є багато проблем спільних для усієї України».

Популяризація кращих практик об’єднаних громад , впроваджених на теренах України, є своєрідною дорожньою картою для інших органів місцевого самоврядування, які є основою для залучення інвесторів, а відтак для створення перспектив подальшого розвитку територіальних громад.

Область:

Чернівецька область

Джерело:

Люди потягнулись до ОТГ

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 вересня 2024

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю. Інтерв’ю Юрія Фомічева

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю....

Славутицький міський голова Юрій Фомічев про те, як за рахунок міжнародної співпраці подвоїти місцевий бюджет і...

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 вересня 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...