В об’єднаних територіальних громадах розглянули якість надання медичної допомоги на первинному рівні

В Клішківській об’єднаній територіальні громаді відбувся з’їзд сільських голів об'єднаній територіальній громаді зі всієї області.

Керівники ОТГ зібрались для того, щоб обмінятись досвідом, поділитись напрацюваннями, обговорити і знайти шляхи вирішення низки актуальних питань.

Значну увагу вході загальнообласного виїзного семінару було приділено роботі закладам охорони здоров’я первинного рівня та наданню первинної медичної допомоги.

Крім сільських голів об’єднаних територіальних громад, на заході були присутні  керівники районної влади Хотинщини, депутати обласної ради, представники освітньої та медичної галузей, зокрема директор Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Оксана Андрієць та заступник начальника управління Департаменту охорони здоров’я – начальник відділу організації лікувально-профілактичної роботи та охорони здоров’я дітей і матерівЛюбов Крикливець.

Відповідно до програми семінару, спершу делегати ознайомились із роботою закладів охорони здоров’я об’єднаних територіальних громад Хотинського району – Клішківською і Полянською амбулаторією загальної практики – сімейної медицини та ФАПом у с. Млинки.

Опісля за «круглим столом» відбулось обговорення та підведення підсумків виїзного семінару. Серед порушених питань було чимало медичних і більшість з них стосувалась фінансового забезпечення, зокрема перерозподіл медичної субвенції, оплата пільгових рецептів, забезпечення імуносупресорами, раціонального використання приміщень закладів охорони здоров’я первинної ланки тощо.

За словами Любові Крикливець, цьогоріч медична субвенція, котра надійшла для медичних закладів первинки ОТГ не включає оплату комунальних послуг. Ці видатки ОТГ мають забезпечити з місцевих бюджетів. Що ж до забезпечення імуносупресорами, то програма відповідно до якої це здійснюється передбачає не тільки асигнування з Держбюджету, а й з обласного та бюджетів місцевих ОТГ. Відтак для покращення забезпечення даними медикаментами необхідне співфінасування.

Також посадовець зосередила увагу на доцільності створення соціальних ліжок при АЗПСМ і раціональності використання приміщень медичних закладів первинної ланки.  

Область:

Чернівецька область

Джерело:

Сайт Чернівецької ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024