У громадах створюють добровільні пожежно-рятувальні підрозділи
У новостворених об’єднаних територіальних громадах Запорізької області розпочато роботу щодо створення та функціонування добровільних пожежно-рятувальних підрозділів.
За інформацією Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації, відповідно до вимог державних будівельних норм радіус обслуговування пожежних депо складає 3 км по дорогах загального користування. Проте існуючі підрозділи Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, які базуються в населених пунктах, нормативно не охоплюють всю територію області, радіус їх обслуговування в сільській місцевості сягає до 30-35 км, а час прибуття до місця виникнення подій у деяких випадках більше сорока хвилин, що значно перевищує максимально допустимі значення часу прибуття першого підрозділу до місця події (20 хвилин).
На сьогодні на території області працюють 10 підрозділів місцевої пожежної охорони.
У деяких об’єднаних територіальних громадах вже розпочато роботу в цьому напрямку. Зокрема, у рамках спільного проекту ДСНС, Веселівської селищної територіальної громади та німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ громадою підібрано будівлю для розташування майбутнього підрозділу у с. Широке. Визначено обсяги необхідних ремонтних робіт та суму фінансування в обсязі 117 тис. грн. для їх виконання. Крім цього, вже сформовано список майбутнього підрозділу з 14 добровольців із числа мешканців с. Широке, які пройдуть навчання за відповідною програмою в навчальному пункті аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Запорізькій області.
Відповідна робота проводиться і Берестівською селищною територіальною громадою, де вже придбано два пожежних автомобілі на суму майже 3 млн грн. за рахунок субвенції з державного бюджету. Один із них замінить пожежний автомобіль 1979 року випуску в уже існуючому підрозділі в с. Берестове, інший призначений для підрозділу, який у травні 2017 року планується створити в с. Миколаївка. Крім цього, Берестівською громадою затверджено Комплексну програму запобігання виникненню пожеж та зменшення їх наслідків на території об’єднаної територіальної громади на 2017 рік. На її виконання передбачено 349 тис 268 грн.
Державною службою України з надзвичайних ситуацій розроблено Методичні рекомендації для органів місцевого самоврядування щодо організації та забезпечення пожежної безпеки на території об'єднаних територіальних громад, утворення та функціонування місцевих пожежно-рятувальних підрозділів. Також Головне управління ДСНС України у Запорізькій області готове надавати об'єднаним територіальним громадам всебічну практичну допомогу у питаннях утворення та вдосконалення діяльності місцевих пожежно-рятувальних підрозділів.
Поділитися новиною:
18 липня 2025
Вакансія: Експерт (ка) для перегляду РПУВ
Вакансія: Експерт (ка) для перегляду РПУВ
Avfall Sverige та SALAR International оголошують вакансію «Експерт для перегляду РПУВ» до програм «WM4U: Посилення...
18 липня 2025
Запрошуємо громади до партнерства для...
Шведсько-українська програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до...
18 липня 2025
Lviv Urban Forum 2025: одинадцять підсумків головної урбан-події України
Lviv Urban Forum 2025: одинадцять підсумків...
Lviv Urban Forum — це найбільша в Україні щорічна платформа для обговорення міських викликів, урбанізму та...
18 липня 2025
Окупанти переслідують місцеве самоврядування: в полоні залишаються голови українських громад
Окупанти переслідують місцеве самоврядування: в...
З початку повномасштабного вторгнення російська федерація системно переслідує представників органів...