МОЗ не втручатиметься в процес формування медичної інфраструктури в регіонах та надає широкі повноваження місцевим громадам в цьому питанні. Про це в рамках конференції "Від утворення об’єднаних територіальних громад – до розумного зростання" зазначив заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.
Зокрема, Міністерство охорони здоров’я надало роз’яснення представникам місцевих громад щодо доцільності створення Центрів первинної медичної допомоги (ЦПМД) в об'єднаних територіальних громадах та утримання на первинній ланці вузьких спеціалістів.
Як зазначив Павло Ковтонюк, ЦПМД – це велика структура, яка крім власне медичної частини, має велику адміністративну складову. Тому в об’єднаних територіальних громадах є сенс створювати його тільки тоді, коли населення громади відносно чисельне.
«У нашому листі-роз’ясненні ми передбачили орієнтир на рівні 30 тисяч осіб, – наголосив заступник міністра, – але це не є жорстка рамка. Наприклад, на 22 тисячі мешканців при певних умовах є сенс створювати Центр, але ЦПМД на 5 чи 6 тисяч населення, де потрібно 2-3 лікаря, – недоцільно. Адже утримувати в такій структурі головного лікаря, бухгалтера, економіста, статиста, водія – фінансово неефективно».
Стосовно рішення щодо того, аби на первинній ланці працювали стоматологи, медичні лабораторії чи фізкабінети, заступник міністра підкреслив, що держава не буде регулювати питання медичної інфраструктури в громадах.
«Нам не важливо, як саме ви організуєте в громаді процес надання допомоги, це абсолютно ваша відповідальність, бо ви краще знаєте свої потреби і можливості. Держава повинна покривати виключно медичну послугу. На первинній ланці допомоги держава буде виплачувати вартість лікування пацієнта на рік. І кошти будуть йти постачальнику медичної допомоги. Якщо в громаді є бажання крім базових послуг первинної медичної допомоги мати, наприклад масаж, стоматологію, ще щось, це абсолютно не буде заборонено жодним регуляторним документом МОЗ, якщо громада бажає оплачувати це з місцевого бюджету», – поінформував Павло Ковтонюк.
Теги:
медицина Павло Ковтонюк медицина медицина
Джерело:
Міністерство охорони здоров'я
Поділитися новиною:
18 листопада 2024
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...
У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...
18 листопада 2024
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...
Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...
18 листопада 2024
«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...
Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...
18 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського...