Презентовано Концепцію децентралізації у сфері дорожньої інфраструктури
У п'ятницю, 24 лютого, на стратегічній сесії щодо децентралізації в системі управління дорожнім господарством України визначено матрицю реформи, операційні цілі та завдання до 2020 року. Сесію ініційовано Мінрегіоном спільно з Мінінфраструктури, Мінфіном, представниками Проектного офісу секторальної децентралізації, Проектів EDGE та USAID/«DOBRE».
Презентована Концепція, визначає оптимальні шляхи реформування системи державного управління автомобільними дорогами на основі гармонійного поєднання принципів децентралізації та централізованого управління автомобільними дорогами, розширення і посилення повноважень та відповідальності місцевих органів виконавчої влади за управління автомобільними дорогами місцевого значення.
Концепція чітко визначає необхідні результати впровадження реформи у цій галузі. Зокрема, це забезпечення ефективного функціонування автомобільних доріг; розвиток транспортної інфраструктури для забезпечення перевезень і безпеки дорожнього руху; запровадження незалежного контролю якості доріг; зміцнення конкурентоспроможність регіонів та їх ресурсного потенціалу; забезпечення розвитку міжрегіональної співпраці; створення належних умов для розвитку регіонів та успішного впровадження комплексних структурних реформ на регіональному рівні; участь громадськості у вирішенні питань місцевого значення.
Таким чином напрацьовано маршрутну карту подальшого просування реформи децентралізації у системі управління дорожнім господарством та активного включення у процес регіонів, міст та громад.
Нагадаємо, Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко наголошував, що основне завдання децентралізації в 2017 році — секторальне просування реформи – в освіті, медицині, культурі, системі надання адмінпослуг, земельних відносинах, дорожній інфраструктурі, сфері планування територій.
Також раніше вже відбулись стратегічні сесії щодо напрацювання пропозицій до плану дій Уряду на 2017 рік з реформи децентралізації та визначення пріоритетів у будівельній галузі, галузі культури, а також щодо сфери «місцеві бюджети».

Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Поділитися новиною:
01 квітня 2025
Каталоги можливостей: квітневі пропозиції для громад та бізнесу
Каталоги можливостей: квітневі пропозиції для...
Міністерство розвитку громад та територій спільно з проєктом "Відновлення для всіх" (RFA) продовжує готувати каталоги...
01 квітня 2025
Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми відновлення України III
Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми...
31 березня відбулося п’яте засідання Експертної робочої групи, яка розглядає проєкти на фінансування в межах Програми...
01 квітня 2025
Нагляд як партнерство і допомога - думки про необхідність забезпечення законності рішень на місцях
Нагляд як партнерство і допомога - думки про...
Україна єдина країна на Європейському континенті, яка не має цивілізованого нагляду за законністю рішень органів...
01 квітня 2025
Народовладдя в дії: ключові рекомендації для місцевого самоврядування
Народовладдя в дії: ключові рекомендації для...
Автор: Павло Пущенко, експерт із залучення мешканців, програма Polaris Протягом 2024 року в Україні було...