Більше половини українців вважають, що децентралізація сприяє покращенню місцевої інфраструктури

Дані «Моніторингу сприйняття прогресу реформ», який проводить Kantar TNS для Національної ради реформ, свідчать: більшість українців вважає, що децентралізація підвищить ефективність місцевого самоуправління. Так відповіли більше половини опитаних, тоді як 17% вважає, що  реформа ніяк не вплине на показники ефективності, і лише  7% дотримується думки, що децентралізація знизить ефективність місцевого самоврядування.

Серед проблем, які децентралізація дозволить вирішити, на перше місце українці поставили проблему поганого розвитку інфраструктури на місцях (57%), 42% опитаних вказали, що децентралізація вирішить проблему нерівномірного фінансування регіонів, а 31% опитаних вірять у  вирішення проблеми занепаду села.

По 28% респондентів вважають, що децентралізація дозволить спростити процедури отримання документів та подолати корупційні схеми при розподілі фінансування.

Лише 16% опитаних не вірять в те, що децентралізація допоможе вирішити існуючі проблеми.

Проект «Моніторинг сприйняття прогресу реформ» був ініційований Проектним офісом Національної ради реформ у вересні 2015 року з метою більш повного відображення прогресу реформ. Відповідно до концепції проекту, вимірювання громадської думки по загальних запитаннях довіри до органів влади, поінформованості та помітності прогресу реформ здійснюється щомісячно. Крім того, кожного місяця відбувається більш глибоке опитування респондентів по трьох з вісімнадцяти пріоритетних реформ.

Опитування проводилось методом он-лайн опитування з 28.12.2016 по 09.01.2017. Географія дослідження — вся Україна (крім АРК), міське населення, чоловіки і жінки у віці 18-55 років. Вибірка 1000 респондентів, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.

Довідка

Компанія Kantar TNS в Україні – це представник світового лідера в галузі маркетингових досліджень – компанії TNS. Україна є однією з 80 країн, де працює Kantar TNS, надаючи послуги на найвищому професійному рівні. З осені 2008 року TNS Входить до складу Kantar Group, дослідницького підрозділу світового рекламно-комунікаційного холдингу WPP.

Національна рада реформ створена для забезпечення політичного консенсусу у процесі проведення реформ, який складається з представників всіх зацікавлених сторін, та є майданчиком для пошуку консенсусу і прийняття рішень. Основними завданнями Національної ради реформ є визначення пріоритетів реформ, координація дій з реформування, моніторинг реалізації та досягнення цілей реформ. Рішення Національної ради реформ приймаються за умови консенсусу всіх учасників, що забезпечує узгодженість позицій у процесі реформ.

16.02.2017 - 18:55 | Переглядів: 11091
Більше половини українців вважають, що децентралізація сприяє покращенню місцевої інфраструктури

Теги:

Національна рада реформ дослідження

Джерело:

Національна рада реформ

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

23 жовтня 2024

Як допомогти учням свідомо обирати професію - у Львові пройшов форум з кар'єрного супроводу

Як допомогти учням свідомо обирати професію - у...

Як допомогти учням свідомо обирати професію? Звісно ж через цілісну систему професійної орієнтації. Вона має включати...

23 жовтня 2024

Визначено громади-партнерки Програми Polaris за напрямком «Освіта на місцевому та регіональному рівнях»

Визначено громади-партнерки Програми Polaris за...

Загальноукраїнський відбір громад для співпраці з Програмою Polaris "Підтримка багаторівневого врядування в України"...

23 жовтня 2024

Громади підсумовують успіхи з бюджетної партисипації

Громади підсумовують успіхи з бюджетної...

16-17 жовтня 2024 року у Києві відбувся форум «Бюджетна партисипація в громадах», який став завершальною подією...

23 жовтня 2024

Як проходить реформа шкільного харчування – результати поїздки на Одещину

Як проходить реформа шкільного харчування –...

На Одещині відбувся престур для національних та регіональних ЗМІ, які знайомилися з успіхами впровадження реформи...