Валерій Куліч: вже з другого кварталу цього року новостворені ОТГ мають функціонувати повноцінно
— Обласна влада завжди готова підтримувати ініціативи об’єднаних громад та надавати всебічну допомогу у вирішенні проблемних питань. Але головна активність має виходити саме від керівництва громад, — на цьому голова облдержадміністрації Валерій Куліч неодноразово наголошував під час розширеного засідання Колегії облдержадміністрації вчора, 26 січня.
Як поінформувала виконуюча обов’язки директора Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик, станом на 1 січня поточного року Чернігівщина посідає десяте місце в державі за кількістю утворених ОТГ: тут сформовано 16 із 367 утворених в Україні об’єднаних територіальних громад. Вони розташовані на 26% загальної площі Чернігівщини, де проживає 18% населення області.
П’ять громад, утворених у 2015 році, минулоріч вже мали прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. За підсумками року всі вони мали збільшення бюджетних надходжень.
Також вони отримали додатково 31,6 мільйона гривень субвенції на розвиток інфраструктури, які освоєно на 97%. До державного бюджету повернуто 648 тисяч гривень. Субвенція розраховується виходячи із площі та кількості сільського населення ОТГ і може витрачатися на проекти, передбачені планом соціально-економічного розвитку.
Процес об’єднання громад триває. Вже цього року розпорядженням голови ОДА затверджено висновок про відповідність Конституції та законам України проектів рішень п’яти громад Ріпкинського району, що вирішили об’єднатися в одну — Любецьку з центром в смт Любеч.
Олександра Хомик звернула увагу на те, що в Україні реалізується чимало міжнародних грантових програм, спрямованих на розвиток і підтримку новостворених громад, та закликала присутніх на засіданні голів ОТГ активніше долучатися до цих програм. Детальна інформація про них періодично розміщується на сайті Департаменту економічного розвитку ОДА.
На засіданні Колегії також було обговорено кілька проблем, про які говорили голови Коропської, Парафіївської, Кіптівської та Деснянської ОТГ. Вони стосуються функціонування закладів медицини на територіях об’єднаних громад, роботи дільничних інспекторів поліції, співпраці між радами ОТГ та іншими установами та підприємствами.
Підсумовуючи сказане, голова облдержадміністрації ще раз підкреслив, що усі структурні підрозділи облдержадміністрації та інших органів державної влади готові надавати новоствореним громадам практичну й методичну допомогу, щоб уже з квітня поточного року вони могли повноцінно функціонувати, а люди відчули реальні переваги об’єднання.
Поділитися новиною:
18 липня 2025
Вакансія: Експерт (ка) для перегляду РПУВ
Вакансія: Експерт (ка) для перегляду РПУВ
Avfall Sverige та SALAR International оголошують вакансію «Експерт для перегляду РПУВ» до програм «WM4U: Посилення...
18 липня 2025
Запрошуємо громади до партнерства для...
Шведсько-українська програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до...
18 липня 2025
Lviv Urban Forum 2025: одинадцять підсумків головної урбан-події України
Lviv Urban Forum 2025: одинадцять підсумків...
Lviv Urban Forum — це найбільша в Україні щорічна платформа для обговорення міських викликів, урбанізму та...
18 липня 2025
Окупанти переслідують місцеве самоврядування: в полоні залишаються голови українських громад
Окупанти переслідують місцеве самоврядування: в...
З початку повномасштабного вторгнення російська федерація системно переслідує представників органів...