Моніторингова місія від Ради Європи ознайомилась з ходом децентралізаційної реформи на Закарпатті

29 листопада 2016р. консультант з правових питань Регіонального офісу впровадження децентралізаційної реформи Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша та координатор по Закарпатській області Центру розвитку місцевого самоврядування Іван Дем’янчук були запрошені в облдержадміністрацію на робочу зустріч з 3-ма представниками моніторингової місії Консультативного Комітету Рамкової конвенції про захист прав національних меншин Ради Європи. В заході взяли також участь представники багатьох департаментів і управлінь Закарпатської ОДА, що безпосередньо відають питаннями освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту та ін. для представників різних національних меншин і народностей Закарпаття в його містах, селищах і селах.

Олег Лукша та Іван Дем’янчук відповіли представникам моніторингової місії на їх запитання щодо того, як саме на практиці враховуються інтереси і права угорської, румунської і словацької національних меншин та представників ромської народності при розробці Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Закарпатської області, а також – у практиці формування реальних об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Експертам моніторингової місії був продемонстрований і пояснений проект Перспективного плану, в якому наведені відповідні мапи і передбачений фактор компактного приживання національних меншин в багатьох районах Закарпаття при моделюванні потенційних ОТГ, наведені відповідні приклади. Зауважено, що експерти не лише заочно враховують цей фактор, а й виїжджають для консультацій у відповідні райони і центри потенційних ОТГ, зустрічаються з лідерами місцевих громад де проживають національні меншини. На всі запитання моніторів були надані вичерпні відповіді і пояснення в дусі основної тези: Закарпаття завжди вирізнялось високим рівнем толерантності і взаємоповаги між усіма націями і народностями, які проживали і проживають на території регіону впродовж його багатовікової історії. Так буде і при проведенні децентралізаційної реформи та формуванні ОТГ. Адже головна, єдина й визначальна мета цієї реформи – підвищення якості і рівня життя місцевих громад і кожного закарпатця, незалежно від національності чи інших соціальних ознак.

Область:

Закарпатська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024