Місцеві ради не розглядають нові надходження до місцевих бюджетів, що вони отримали в результаті децентралізації, як потенційні видатки на освіту. Тому освітяни мають тиснути на місцевих депутатів, щоб змінити цю ситуацію. Про це заявила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич на зустрічі з освітянами Рівненської області.
“Ми постійно живемо між бажаним та можливим. В наступному році вдасться підняти зарплату педагогічним працівникам на 50%, але цього недостатньо. Ми маємо суттєво підтримати вчителів – лише від них залежить успіх змін, які ми сьогодні починаємо. Оновлення програм початкової школи, впровадження Нової української школи – усі ці зміни залежать від того, чи зможемо ми працювати разом єдиною командою”, - зазначила Лілія Гриневич.
Вона наголосила, що дуже важливо передбачити в місцевих бюджетах гроші на підвищення зарплат для педагогічних працівників, яким зарплатню платить місцева влада. Зокрема, наприклад, йдеться про працівників дошкільної освіти, що фінансується на місцях.
Рівненська область – одна з не багатьох областей України з високим рівнем народжуваності. Позитивна динаміка народжуваності утримується вже декілька років поспіль. Наразі в області на 100 місць у ДНЗ приходиться 124 дитини, при тому, що середній показник по Україні – 117 дітей.
“В більшості областей України гостро стоїть питання оптимізації мережі освітніх закладів, але на Рівненщині конче потрібно навпаки - будувати нові школи. Саме тому я сьогодні наголосила у розмові з Головою Рівненської ОДА Олексієм Муляренко, що потрібно збільшити видатки фонду регіонального розвитку на розбудову шкіл на Рівненщині. Це залежить від ваших місцевих органів влади, адже для цього потрібно розробити відповідну проектну документацію”, - додала Лілія Гриневич.
26 грудня 2024
Детальний чи загальний регламент місцевої ради:...
Уявіть собі громаду, де прийняття рішень ради затягується на місяці, а мешканці не розуміють, за якими правилами...
26 грудня 2024
Розширення ЦНАПу та придбання нового сміттєвоза: учасники конкурсу Громада на всі 100
Розширення ЦНАПу та придбання нового...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...
26 грудня 2024
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на місцевому рівні – запорука успішного розвитку громад
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на...
Деякі соціально-психологічні аспекти взаємодії місцевої влади та бізнесу Територіальні громади в Україні...
26 грудня 2024
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він важливий для відбудови і як його підсилити?
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він...
Авторка: Олександра Койдель, зовнішня експертка Програми "U-LEAD з Європою" Довгострокове відновлення України...