Коли побачили, що ОТГ отримають 60% ПДФО і їх можна буде використати на потреби громади, то ми вчепилися руками і ногами за цю реформу, - голова громади
«Ми і раніше були самодостатньою сільською радою, яка мала свій непоганий бюджет, бо в свій час прийняла інвестора зі 100% іноземним капіталом, який створив 3 тисячі робочих місць. Але тоді надходило до місцевого бюджету лише 25% ПДФО і з кожної гривні цього податку 97 копійок вилучали. А коли постало питання децентралізації, і коли ми побачили, що об’єднані громади отримають 60% ПДФО і їх можна буде використати на потреби громади, то ми вчепилися руками і ногами за цю реформу».
Так Байковецький сільський голова Анатолій Кулик пояснює, чому в минулому році вони спільно з п’ятьма місцевими радами об’єдналися в Байковецьку громаду, що на Тернопільщині. В програмі «Децентралізація – влада громади» телеканалу «Рада» сільський голова розповів, чим сьогодні живе громада і що вдалося зробити для розвитку сіл, що ввійшли в громаду за 10 місяців цього року.
«Ми почали з відновлення роботи ФАПів і забезпечення їх всім необхідним, з будівництва доріг. (…) Ми зараз завершуємо дорогу до крайнього села від центру громади. Робимо все, щоб спростувати всі міфи про те, що закриють школи, ФАПи, що людям доведеться за довідками далеко їздити. Немає цих проблем. Це дуже легко все вирішується», - розповів Анатолій Кулик.
Він поділився досвідом, як громада вирішила питання забезпечення послугами вторинного рівня медицини своїх мешканців.
«Кошти медичної субвенції від держави громада отримала на первинну і вторинну медицину. Ми звернулися до районного територіального медичного об’єднання і сказали, що хочемо купити в них послугу вторинного рівня, що не хочемо, щоб наші люди, які будуть звертатися до них за такими послугами, платили ще якісь свої кошти (…) Тепер і районна лікарня, і міська ведуть персоніфікований облік мешканців Байковецької громади, які до них звертаються за послугою і за цю послугу громада платить. Для цього ми уклали угоди з лікарнями і з міською радою по закону про співробітництво громад», - поінформував голова.
Нагадаємо, днями оприлюднено відеонарис про життя Байковецької об’єднаної територіальної громади. Переглянути його можна ТУТ
Щотижнева програма «Децентралізація – влада громади» телеканалу «Рада», яка присвячена актуальним питанням реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади, виходить за організації Комунікативної групи при Центральному офісі реформ та за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
DESPRO — це швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні”, який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва (ШБС/SDC) та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat).

Відео:
Область:
Тернопільська областьГромади:
Байковецька сільська об’єднана територіальна громада Байковецька територіальна громадаДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»

Поділитися новиною:
10 квітня 2025
15 квітня - вебінар «Реформа управління публічними інвестиціями: роль місцевого самоврядування»
15 квітня - вебінар «Реформа управління...
15 квітня об 11:00 розпочнеться вебінар «Реформа управління публічними інвестиціями: роль місцевого...
10 квітня 2025
У ліцеї Сухоплов’янської громади створили сучасне шкільне укриття
У ліцеї Сухоплов’янської громади створили...
Наприкінці березня цього року запрацювало ще одне сучасне шкільне укриття з освітнім простором, створене в межах...
10 квітня 2025
Посібник для громад. Впроваджуємо гендерно...
Як зробити освітню політику громади більш чутливою до потреб різних груп населення? Як аналізувати бюджетні програми...
10 квітня 2025
За I квартал 2025 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 120 млрд грн
За I квартал 2025 року до загального фонду...
У I кварталі 2025 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 120 млрд грн, що на 18,4 млрд грн більше у...