Освітня галузь в шишацькій отг — здобутки і проблеми

Рік минув відтоді, як на Полтавщині утворили об’єднані територіальні громади. Нині їх в області 12. Що змінилося після об’єднання та які нагальні проблеми потребують вирішення в об’єднаних громадах дізнавався голова обласної ради Олександр Біленький. Разом з депутатами обласної ради Валерієм Капленком і Віктором Скочком він побував у Шишацькій об’єднаній територіальній громаді.

До Шишацької ОТГ увійшло 12 місцевих рад. Цьогоріч ця громада на формування інфраструктури отримала 14,4 мільйона гривень субвенції з державного бюджету. Чимало уваги тут приділили і розвитку освіти. Зокрема, у Яреськівській ЗОШ на будівництво стадіону з твердим покриттям спрямували 361 тисячу гривень. Це проект – реалізація спільних зусиль місцевої громади і обласного бюджету. Саме ж приміщення школи готують до утеплення — сьогодні виготовляється відповідна проектно-кошторисна документація. Це обійшлося навчальному закладу у 26 тисяч гривень, розповідає директор школи Наталія Зозуля.

– Та залишається ще досить проблем, як потребують якнайшвидшого вирішення. Утеплення фасаду — один з елементів програми енергоефективності корпусу школи. Та на сьогодні нам потрібно ще замінити двері і вікна на енергоощадні. На це потрібно 450 тисяч гривень. І звичайно проблема, яка сьогодні ледь не у кожній школі — стан покрівлі. На ремонт даху нам необхідно 1,1 мільйона гривень, – підраховує видатки Наталія Зозуля. 

Шишацький район один з тих, де якнайкраще представлене сільське господарство, в районі працюють великі агропідприємства, які і є інвесторами місцевих громад. Окрім цього, соціальні об’єкти, зокрема і школи, чекають підтримки від держави. Голова обласної ради Олександр Біленький переконаний, що правильне спрямування ресурсу, який згодом отримають ОТГ, дозволить ефективно вирішити нагальні проблеми громади.

– Проблем у закладах освіти сьогодні чимало. І вона або роками не вирішувалась, або вирішувалась напівмірами. У результаті, наступного року ми зобов’язані будемо взяти на утримання соціальні заклади із усіма комунальними проблемами. В ОТГ тут більше можливостей, ніж у інших громад. Наступного року втричі, до 9 мільярдів збільшиться бюджет ДФРР. Окремо один мільярд виділять саме на інфраструктуру ОТГ. Та важливо, щоб ці кошти були правильно використані. Що сьогодні найбільше з’їдає бюджети соціальних закладів? Енергоносії. Це левова частка витрат, економія яких допоможе вирішити проблеми розвитку закладів – ремонти приміщень, оновлення матеріально-технічної бази, – вважає голова обласної ради.

Область:

Полтавська область

Джерело:

«Новини Полтавщини»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 вересня 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 вересня 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...