«Про те, що ми начебто створили району проблеми, говорять скрізь. Де б голова райдержадміністрації не побував, говорить, що Парафіївська об’єднана громада створила району проблеми».
Так Валентина Карпенко, голова Парафіївської об’єднаної територіальної громади, що на Чернігівщині, відповідає на нещодавнє інтерв’ю голови Ічнянської райдержадміністрації Олександра Бондаря, опублікованого в районні газеті «Трудова слава».
За її словами, в Чернігівській області, і Ічнянському районі зокрема, місцева виконавча влада агітує громади за формат об’єднання «один район – одна громада». А Парафіївська громада, скориставшись своїм законним правом, об’єднала 5 місцевих рад – це 18 населених пунктів, тим самим «не вписалася» у плани місцевої виконавчої влади.
«Я думаю, що ніякої проблеми в районі ми не створили. Навпаки, на нашому прикладі можна показувати, що громадам необхідно об’єднуватися. Хіба що ми створили проблему самому керівництву, яке сподівається, що коли буде «один район - одна громада», пересісти у крісла ради такої громади і керувати всім районом - всіма коштами, ресурсами, землями, лісами, ставками. Питається: а яка це тоді децентралізація? Це навпаки централізація. Я так розумію», - говорить Валентина Карпенко. - Ічнянський район – це 76 населених пунктів, 27 сільських рад і по одній селищній і міській. Уявляєте, що це за громада може бути? Вона буде некерованою. Більше 50 км до райцентру віддаленим селам. Сільські голови, ті, які не хочуть об’єднуватися, скаржаться, що начебто їм ніхто не пояснює суть реформи. Та вони просто бояться втратити свої місця. Бо насправді потрібної інформації, щоб зрозуміти, варто чи не варто об’єднуватися, більш ніж достатньо. А скільки разів Офіс реформ приїжджав і роз’яснював переваги реформи! Ось поруч ми - Парафіївська громада, яка пройшла всі процедури об’єднання. Здавалось би, приїжджайте до нас, якщо вас справді цікавить реформа і майбутнє ваших сіл, людей. Ми розкажемо, пояснимо і допоможемо. Але з Ічнянського району до нас ніхто не приїздить переймати досвід. З інших районів області приїжджають, і навіть з інших областей – Полтавщини, Сумщини. І люди розуміють, що таке децентралізація, а в нашому районі не розуміють».
«Ну як навіщо об’єднуватися? – питанням на питання відповідає Валентина Карпенко. - Ну ви скажіть, чи мала та сама Петрушівка, чи Іванівці, чи Южне, чи Мартиновка (ред: села, що ввійшли до складу Парафіївської об’єднаної громади) якісь фінанси? Чи вони самостійно що-небудь вирішували? Вони нічого не вирішували. Фінансів у них не було. Ми як об’єдналися, то, наприклад, додаткові фінанси отримали - 60% ПДФО. До об’єднання сумарний бюджет цих 5-ти сільрад складав 5,5 млн грн. Сьогодні власних доходів в громади більше 10 млн грн. Ми за півроку бюджет перевиконали десь на 4 млн. А плюс освітня і медична субвенція – то бюджет громади складає більше 20 млн грн. То вже по фінансах ми більш спроможні, ніж коли-небудь. Це по-перше. А по-друге, раніше кожна громада самотужки не могла нічого вирішити у районі. Сьогодні зовсім інша ситуація. В нас селищна рада складається з 22 депутатів – 9 депутатів з Парафіївки, 7 - з Іваниці, 3 - з Южного, 2 - з Мартиновки, 1 - з Петрушівки і ми дружно вирішуємо, що нам зробить у першу чергу, що потім і так далі».
«Колись ми телефонували в район і питали «ну скажіть, скільки податків нам надійшло?» Сьогодні в нас створені необхідні відділи, в тому числі фінансово-економічний, є необхідне програмне забезпечення, ми кожного дня бачимо, скільки, хто податків сплатив, кожну копійку бачимо і бережемо. Відчувається, що ми господарі у своїй громаді», - констатувала селищна голова.
Сьогодні у селах Парафіївської об’єднаної громади кипить робота – капітально ремонтують будівлі шкіл, дитячих садків, створено свій центр первинної медико-санітарної допомоги.
«Думаю, це дуже добре, що створили центр первинної медикосанітарії, що ми взяли під контроль свої медичні заклади. На минулій сесії виділили кошти. Раніше жодного літру бензину не виділялося на амбулаторії і ФАПи. А ми виділили і на заробітну плату, і на медикаменти, і на бензин, і на кардіограф виділили 40 тис. грн».
Капітальний ремонт Іваницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Парафіївської селищної ради. В будівлі замінили більше 150 старих вікон на енергозберігаючі.
Капітальний ремонт будівлі Парафіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів. До 1 вересня планують завершити перекриття даху будівлі та замінити майже 50 вікон.
Область:
Чернігівська областьГромади:
Парафіївська селищна об’єднана територіальна громада Парафіївська територіальна громадаДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
Поділитися новиною:
18 листопада 2024
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...
Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...
18 листопада 2024
«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...
Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...
18 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського...
18 листопада 2024
Вінниччина налагоджує партнерства зі Шведськими...
4-8 листопада делегація з Вінниччини працювала у Швеції. Цей візит став стартом для започаткування співпраці...