Ще минулоріч 19 місцевих рад області (57 населених пунктів) пройшли процес об’єднання, утворивши п’ять об’єднаних територіальних громад (ОТГ) — Макіївську (Носівський район), Вертіївську (Ніжинський район), Парафіївську (Ічнянський район), Кіптівську та Деснянську (Козелецький район). Наразі там вже обрано голів і старост.
Також ОТГ перейшли на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. За підсумками першого півріччя, громади перевиконали бюджет по власних надходженнях. Крім, передбачених Бюджетним кодексом надходжень, у цьому році ОТГ отримали додаткову субвенцію з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у сумі майже 32 мільйони гривень. На сьогодні громадами вже розроблено 24 проектні заявки на суму понад 24 мільйони гривень і розпочато їх реалізацію.
Об’єднання станом на сьогодні
Зараз в області триває процес об’єднання громад.
Розпорядженнями голови облдержадміністрації затверджені висновки щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень про об’єднання:
— Остерської громади(Козелецького району): Біликівська, Бірківська сільські ради та Остерська міська рада;
— Батуринської громади (Бахмацький район): Матіївська, Городищенська сільські ради та Батуринська міська рада;
— Лосинівської громади (Ніжинського району): Терешківська, Сальненська, Шняківська, Вікторівська, Шатурська сільські ради та Лосинівська селищна рада.
Враховуючи невідповідність процесу об’єднання перспективному плану формування територій громад Чернігівської області, обласною державною адміністрацією розроблено та рішенням п’ятої сесії сьомого скликання обласної ради від 20 червня 2016 року затверджено відповідні зміни в частині зазначених громад, де вже прийнято рішення про об’єднання.
Вже направлено звернення до Центральної виборчої комісії щодо призначення перших місцевих виборів у Остерській, Батуринській та Лосинівській об’єднаних територіальних громадах.
І хоча на даний момент у ЦВК відсутні бюджетні призначення для організації підготовки та проведення місцевих виборів, процес об’єднання триває.
Крім трьох зазначених, розпорядженнями голови облдержадміністрації вже затверджено висновки щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень про об’єднання Гончарівської (Жеведська, Смолинська сільські ради та Гончарівська селищна рада) та Мринської (Мринська, Плосківська, Хотинівська, Лихачівська, Селищенська сільські ради) громад та підготовлено відповідне звернення до Центральної виборчої комісії щодо призначення перших місцевих виборів у зазначених громадах. Повну версію читати ТУТ
Поділитися новиною:
13 листопада 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 листопада 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...
13 листопада 2024
Програми Європейської комісії, доступні українським громадам
Програми Європейської комісії, доступні...
Програми ЄС фінансують проєкти у таких сферах, як освіта, охорона навколишнього середовища, соціальні послуги,...
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...