Процес створення майбутньої об’єднаної громади обговорили директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександр Сітак та консультанти Сумського регіонального офісу реформ.
«Сьогодні ми чітко бачимо, що громади активно включаються у процес об’єднання. Це єдиний правильний курс розвитку їхньої території. Влада готова підтримати ці ініціативи та надати алгоритм формування об’єднаних територіальних громад, через який вони зможуть стати дієздатними і спроможними. Об’єднавшись сьогодні, люди відчують себе господарями на своїй землі», - зазначив Олександр Сітак.
На його думку, надання коштів з Державного фонду регіонального розвитку та субвенції, спрямовані на підтримку добровільно об’єднаних громад, визначають головні пріоритети розвитку та мотивують людей змінювати якість життя, покращувати інфраструктуру, наближати адміністративні та соціальні послуги.
Посадовець наголосив, що після завершення процедури об’єднання, сформована громада перейде на прямі відносини з державним бюджетом, отримає значні додаткові фінансові ресурси та повноваження, сформує власні виконавчі органи і зможе нарешті почати активно розвивати свою території.
Перевагу реформи вже відчули мешканці Березівської громади. Їх місцевий бюджет відчутно збільшився в результаті бюджетної децентралізації - з 6,3 млн. грн. до 22,1 млн. грн.
«Прийшов час і вашим громадам взяти відповідальність і прийняти рішення про об’єднання. Це дозволить громаді, залучаючи державні та обласні кошти, ефективно вирішувати нагальні проблеми розвитку території. Зі свого боку ми забезпечимо необхідну методичну та консультативну допомогу», - запевнила координатор Сумського регіонального офісу реформ Ніна Мельник.
Учасники зустрічі разом з сільськими та селищними обговорили механізм створення об’єднаної територіальної громади, її інфраструктурне та кадрове забезпечення, перспективи соціально-економічного розвитку території.
Новостворена громада об’єднає 11 сільських рад: Князівську, Мазівську, Линівську, Новослобідську, Бунякинську, Бояро-Лежачівську, Манухівську, Юр’ївську, Червоноозерську, Зініську та Бобинську. У такий спосіб громада нараховуватиме понад 7 тисяч населення.
«Відтепер, разом узгоджуючи дії, у вашої громади буде набагато більше перспектив та можливостей довести до ладу власну інфраструктуру та населені пункти», - додав директор регіонального офісу реформ з децентралізації та розвитку Олександр Хоруженко.
Поділитися новиною:
18 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського...
18 листопада 2024
Вінниччина налагоджує партнерства зі Шведськими...
4-8 листопада делегація з Вінниччини працювала у Швеції. Цей візит став стартом для започаткування співпраці...
18 листопада 2024
Перші 25 громад стали партнерами програми Polaris
Перші 25 громад стали партнерами програми...
25 громад з 11 областей вже стали партнерками шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого...
18 листопада 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за жовтень
Освітній маркер: що нового в освіті за жовтень
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...