Закарпатській обласній державній адміністрації та її керівництву необхідно надавати всебічну підтримку громадам в процесі добровільного об’єднання, роз’яснювати людям суть реформи, допомагати належним чином пройти всі необхідні формальні процедури, а не підміняти собою Конституційний суд, видаючи вердикти про порушення Конституції.
Так в Мінрегіоні прокоментували висновок Закарпатської ОДА на поданий у облдержадміністрацію проект рішення «Про добровільне об’єднання територіальних громад с.Нижнє Селище Нижньоселищенської сільради, сіл Копашнево, Хустець, Лунка, Поляна Копашнівської сільради в Нижньоселищенську об’єднану територіальну громаду з центром у Нижньому Селищі». У висновку, який облдержадміністрація виклала аж на п’яти сторінках, вказано, що проект такого рішення не відповідає низці статей Конституції України та Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
До речі, Закарпатська область єдина в Україні, яка так і не затвердила Перспективний план формування територій громад.
А минулого тижня під час селекторної наради з питань об’єднання громад з представниками обласних державних адміністрацій, яка проходила під головуванням першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслава Негоди, заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації Віктор Мікулін заявив про те, що районні державні адміністрації Закарпатської області проти реформи.
"Є запитання деякі. Всі районні державні адміністрації проти. Я знаю є таке, що вони не дуже погоджуються з цією роботою...", - констатував Віктор Мікулін.
У відповідь В’ячеслав Негода запропонував, з огляду на невиконання завдань держави районними держадміністраціями, підняти питання про звільнення керівників цих адміністрацій.
«Це я зафіксував і дуже вам вдячний. В такому випадку необхідно зробити подання на голів районних державних адміністрацій, які проти, і звільнити їх з роботи…Давайте думати про громадян, а не про посадовців. Якщо немає результату, кожного такого керівника вже гнати треба», - сказав В’ячеслав Негода.
Теги:
В'ячеслав Негода створення спроможних громад перспективний план
Область:
Закарпатська областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...