При об'єднанні громади, необхідно ставити інтереси держави та громади вище власних амбіцій

26 липня відбулося засідання колегії обласної державної адміністрації.

Серед питань, винесених на розгляд колегії, було, зокрема, про стан реалізації в області реформи органів місцевого самоврядування та децентралізації влади.

З доповіддю виступила начальник відділу з питань містобудівного кадастру та регіонального розвитку управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації Христина Марчук.

Проаналізувавши процес об'єднання територіальних громад у кожному з районів області, Христина Марчук зазначила, що необхідно доопрацювати Перспективний план формування територій громад Чернівецької області відповідно до вимог Методики, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року №214.

«Найбільш дискусійним  буде питання об'єднання сіл, які знаходяться у зоні доступності до міста обласного значення Чернівці у єдину міську об’єднану територіальну громаду, - зазначила Христина Марчук. - Ми повинні це обговорювати, зокрема з громадами навколишніх сіл, та в кінцевому результаті прийняти найбільш обґрунтоване, оптимальне рішення». На разі, в Перспективному плані передбачено об’єднання в одну громаду в Кельменецькому та Герцаївському районах, у зв’язку з тим, що всі села знаходяться в зоні доступності (20 км.) районних центрів, що відповідає критеріям Методики. «На території решти районів, які не так компактно розташовані, передбачено формування 2-3 об’єднаних громад. Найбільше – 4 громади в Хотинському районі, з яких три вже утворені» - підсумувала Христина Марчук.

Голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук наголосив, що у процесі об'єднання територіальних громад потрібно враховувати декілька факторів, передусім добровільність, спроможність майбутньої громади та покращення надання послуг населенню.

«При об'єднанні громади необхідно враховувати всі фактори, у тому числі опиратися на історичні та культурні особливості як окремих населених пунктів, так  і районів в цілому, - зазначив посадовець. – У реформі децентралізації важлива добровільність, тому на районних та сільських голів покладена відповідальність, потрібно проводити інформаційно-просвітницьку роботу серед населення, ставити інтереси держави та громади вище власних амбіцій».

Після обговорення варіантів змін до Перспективного плану, учасникам колегії було запропоновано вносити свої пропозиції змін до Перспективного плану, а також на рівні районів підготувати узгоджені, фінансово обґрунтовані пропозиції та подати Управлінню регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації для опрацювання.

Область:

Чернівецька область

Джерело:

Сайт Чернівецької ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 вересня 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 вересня 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...