У Офісі реформ Київського РВ АМУ відбулася відверта розмова регіонального консультанта з правових питань Володимира Удовиченка, регіонального консультанта з питань комунікацій Тетяни Ревенко, регіонального консультанта з бюджетних питань Тетяни Овчаренко з представниками Броварського району: селищним головою Калинівки Вадимом Булкотом, сільськими головами Красилівки Раїсою Нагібіною, Рожівки Софією Величенко.
А предметом такої розмови стало небажання громад, інтереси яких представляють їх голови, об’єднуватись із містом Бровари, у радіусі досяжності якого, як міста обласного значення, знаходяться ці населені пункти. Формування такої об’єднаної територіальної громади запропоновано Броварською міською радою і внесено пропозиції врахувати її при доопрацювання Перспективного плану формування територій громад Київської області.
Сільські голови, побоюючись об’єднуватись з великим містом, прорахувавши свої фінансові можливості та перспективи розвитку, вийшли з ініціативою утворити об’єднану територіальну громаду селищну з адміністративним центром у смт Калинівка, яка має для цього всю необхідну інфраструктуру.
Питання неоднозначне: наяву «за» і «проти» такої громади. Тому до консультації було запрошено головного архітектора області – директора департаменту містобудування та архітектури облдержадміністрації Мошинську Н.Г., яка висловила своє бачення формування громади відповідно до Методики, де визначено, що пріоритетними адміністративними центрами, навколо яких мають формуватися об’єднані громади, є міста обласного значення.
Представники громад це врахували, але зауважили, що запропонований ними варіант об’єднання не суперечать Методиці та відстоюють своє право на добровільне об’єднання, як це передбачено Законом України «Про добровльне об’єднання територіальних громад».
Поділитися новиною:
13 листопада 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 листопада 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...
13 листопада 2024
Програми Європейської комісії, доступні українським громадам
Програми Європейської комісії, доступні...
Програми ЄС фінансують проєкти у таких сферах, як освіта, охорона навколишнього середовища, соціальні послуги,...
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...