Громади Луганщини готуються стати на шлях об’єднання (+фото)

14 червня у Сєвєродонецьку відбулась зустріч представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та громадських активістів Луганської області з експертами національного рівня. 

Близько 80 представників сіл, селищ та міст Луганщини забажали поспілкуватись та з’ясувати всі актуальні питання з авторами та виконавцями головної реформи країни. Разом з експертами прибули взяти участь у дискусії і колеги луганчан – голови об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської та Полтавської областей.

Бурхлива дискусія тривала декілька годин, протягом яких були обговорені найгостріші теми що хвилюють мешканців Луганської області. Червоною ниткою через всі діалоги проходило з’ясування перспектив децентралізації у найближчому майбутньому. Також були обговорені питання передачі повноважень на місця, бюджетної сфери, юридичні аспекти місцевого самоврядування, реформування у сфері охорони здоров’я, освіти та багато інших. Нові думки, нові знайомства, ідеї для інфраструктурних проектів супроводжували спілкування учасників зустрічі. Особливо корисним, на думку багатьох луганчан, виявився досвід керівників Жовтневої (Дніпропетровська область) та Білоцерківської (полтавська область) об’єднаних територіальних громад.

Ілона Постемська, координатор проектів Швейцарського бюро співробітництва в Україні, відкриваючи захід, підтвердила інтерес міжнародної спільноти до процесів децентралізації влади в Україні.

В свою чергу Роман Косинський, заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, гарантував підтримку всіх проектів, які націлені на об’єднання громад та розвиток самоврядування у області.

Юрій Ганущак,  директор Інституту розвитку територій, експерт Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, закликав громади подавати заявки на фінансування проектів розвитку: «Ресурси у держави є, тому громадам, які вже об’єднались, потрібно розробляти проекти і подавати їх на фінансування до Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). І треба пам’ятати, що найкращий проект - це проект, який має  додану вартість і перспективу. Тому бажано, щоб отримані, наприклад, 100 000 грн. фінансування з фонду,  дозволять у наступному періоді залучити 200 000 грн. приватних інвестицій».

«Після об’єднання потрібно виконати достатньо великий обсяг робіт. Ми починали з паспорту громади, зараз розробляємо схему планування громади. В цій справі активно співпрацюємо  з науковими інституціями і до кінця року плануємо завершити цей процес. Це дозволить громаді отримати додатковий потенціал. Окремо стоїть питання по кваліфікованих кадрах, які, наприклад, зможуть розробляти проекти, так як це потрібно для подання на ДФРР та донорські структури. Ми намагаємося залучати таких людей до співпраці. На сьогоднішній день вже подали 7 проектів», - поділився досвідом Артур Шевцов, голова Жовтневої  ОТГ,  Дніпропетровської обл.

Іван Лещенко, голова Білоцерківської ОТГ, Полтавської області, порадив колегам після об’єднання не перетягувати основні ресурси до центру громади, а використовувати їх рівномірно, і прагнути рівномірно розподілити можливості серед усіх учасників ОТГ.

«Подавайте більше проектів, які передбачають розвиток громади. Сприяйте появі нових робочих місць і намагайтесь, щоб проекти відповідали плану соціально-економічного розвитку громади. Якщо виникають якісь питання, давайте їх у відповідні департаменти Мінрегіону. Ми будемо консультувати вас як силами міністерства, так і залучати завдяки донорам іноземний досвід», - запропонувала Лілія Попова, начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

«Після об’єднання ми отримали дуже потужний ресурс. Але щоб цей ресурс повноцінно використати, одразу виникла потреба у додатковій інформації. І зараз ми активно навчаємось. Раджу всім новим об’єднаним громадам теж шукати нові знання, залучати європейський досвід, уважно знайомитись з матеріалами на сайтах www.decentralization.ua, www.despro.org.ua, www.minregion.gov.ua, та інших корисних ресурсах. Це дозволить прискорити розвиток та темпи покращення життя в громаді», - долучився до порад своїх колег Вадим Гаєв, голова Новопсковської ОТГ, Луганської області.

Також, як напередодні у Краматорську, серед головних проблемних аспектів, які на думку представників Луганської області заважають темпам розвитку самоврядування на Донбасі, були згадані законодавчі аспекти, інформаційна підтримка, але ніяк  не наближеність регіону до зони АТО.

Громадська дискусія відбулась за ініціативи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. 

15.06.2016 - 18:57 | Переглядів: 11189
Громади Луганщини готуються стати на шлях об’єднання (+фото)

Приєднані зображення:

Теги:

Юрій Ганущак Лілія Попова

Область:

Луганська область

Джерело:

DESPRO

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

08 листопада 2024

21 листопада - тренінг «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка надається на користь територіальних громад»

21 листопада - тренінг «Окремі питання...

21 листопада о 10.30 розпочнеться тренінг на тему: «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка...

08 листопада 2024

Оновлення Положення про атестацію педагогічних працівників: основні зміни

Оновлення Положення про атестацію педагогічних...

Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом від...

08 листопада 2024

Шполянська громада підтримує і розвиває своє волонтерське середовище

Шполянська громада підтримує і розвиває своє...

  У Шполянській громаді Черкаської області сотні людей долучаються до волонтерської допомоги переселенцям та...

08 листопада 2024

18 листопада - презентація результатів соціологічного дослідження щодо багаторівневого врядування в Україні

18 листопада - презентація результатів...

  18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського соціологічного...