Досвід лідерів об’єднаних громад сьогодні набагато цінніший для місцевого самоврядування, ніж вказівки згори, - В’ячеслав Негода

Сьогодні, до прийняття Парламентом змін до Конституції України в частині децентралізації, головна увага в уряді і експертному середовищі приділяється формуванню громад, здатних розвивати свої території і надавати якомога більше якісних послуг населенню.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода під час зустрічі з делегацією Комісії територіального самоврядування та регіональної політики Сейму Республіки Польща на чолі з головою Комісії Анджеєм Мацєєвскі.

«На цьому етапі впровадження реформи вже майже ні в кого не виникає запитання - варто громадам об’єднуватися, чи ні, зараз питання у тому, як найбільш ефективно організувати передачу їм повноважень у сфері освіти, медицини, адміністративних та інших послуг, як цим громадам допомогти ефективно використовувати державну і міжнародну підтримку, планувати свій розвиток», - сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, розвивати громади згори неможливо. «Централізована система влади в Україні вже довела свою неспроможність. Вона навіть не змогла захистити себе, не говорячи вже про інтереси людей. Тому маємо зміцнювати центральну виконавчу владу хіба що в питаннях обороноздатності, зовнішніх відносин, а якомога більше повноважень віддавати на місця. А для цього разом з нашими іноземними партнерами ми і надалі підтримуватимемо нових лідерів громад, здатних брати на себе повноваження і нести відповідальність перед людьми і державою», - сказав Перший заступник Міністра.

Він зазначив, що більшість керівників нових об’єднаних громад - це місцеві лідери нової формації, досвід яких зараз набагато цінніший для активних представників інших громад, ніж вказівки згори.

У свою чергу, Анджей Мацєєвскі також наголосив на необхідності підтримувати місцевих лідерів: «На папері можна намалювати найкращу ідею, найкращу концепцію і стратегію розвитку самоврядування. Але може виявитися, що її просто не буде кому втілювати на місцях. Тому дуже вірно сконцентруватися зараз на формуванні нових лідерів у громадах, яких не потрібно буде переконувати у необхідності змін. Вони мають переймати найкращий досвід, поширювати підхоплену ними «бацилу самоврядування» на всю Україну». 

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

08 листопада 2024

21 листопада - тренінг «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка надається на користь територіальних громад»

21 листопада - тренінг «Окремі питання...

21 листопада о 10.30 розпочнеться тренінг на тему: «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка...

08 листопада 2024

Оновлення Положення про атестацію педагогічних працівників: основні зміни

Оновлення Положення про атестацію педагогічних...

Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом від...

08 листопада 2024

Шполянська громада підтримує і розвиває своє волонтерське середовище

Шполянська громада підтримує і розвиває своє...

  У Шполянській громаді Черкаської області сотні людей долучаються до волонтерської допомоги переселенцям та...

08 листопада 2024

18 листопада - презентація результатів соціологічного дослідження щодо багаторівневого врядування в Україні

18 листопада - презентація результатів...

  18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського соціологічного...