У Краматорську громади Донеччини обговорили шляхи власного розвитку (+фото)
13 червня в Краматорську зібрались представники місцевого самоврядування Донецької області, щоб разом з експертами національного рівня обговорити головні питання, які стоять на шляху розвитку територій, та виробити систему наступних кроків, які прискорять економічне зростання Донеччини.
Разом з київськими експертами, поспілкуватись з донеччанами та поділитися досвідом приїздили представники успішних та активних у своєму розвитку об’єднаних територіальних громад Дніпропетровської та Полтавської областей. Обмін напрацюваннями між представниками громад був інтенсивним і взаємокорисним. Виявилось, що успішних практик набагато більше, ніж здається на перший погляд, і учасникам вже є чим ділитись один з одним.
Серед найбільш актуальних і гострих питань, які визначили учасники заходу, були питання бюджетної галузі, питання розбудови галузі освіти у громадах, вдосконалення інфраструктури охорони здоров’я. Питання необхідності інформаційної підтримки реформи також було зазначене серед найважливіших умов впровадження реформи.
Відкрила захід Ілона Постемська - координатор проектів Швейцарського бюро співробітництва в Україні. У своїй промові вона підтвердила подальшу активну участь Швейцарського бюро співробітництва у проектах, які пов’язані з децентралізацією влади і розвитком місцевого самоврядування в Україні, зазначивши особливе значення, яке відіграють у цих процесах Донецька та Луганська області.
У свою чергу заступник голови Донецької ОДА, Сергій Попов, зазначив: «Донецька область зараз відчуває увагу з боку донорської спільноти і ми вдячні за таку підтримку і, думаю, що ми виправдаємо її. Окрім вже трьох створених ОТГ у нас готуються до об’єднання наступні громади. Впевнений, що процес об’єднання не припиниться до тих пір, поки не будуть об’єднані всі».
Юрій Ганущак, Директор Інституту розвитку територій, експерт Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, серед іншого заявив: «Громади, які планують об’єднуватись, повинні враховувати багато важливих факторів, у тому числі майбутню загальну територію. Тому що площа об’єднаної громади, яка менша двохсот квадратних кілометрів, не є найбільш ефективною, і це треба розуміти. Окрім цього потрібно розуміти і прийняти, що громади, які є заможними, мають приєднати до себе менш фінансово успішних сусідів і підтягнути їх по рівню. Це справедливо. Також треба не забувати про важливість розробки стратегічного плану для об’єднаних громад, у якому буде вказано призначення земель. Це дозволить залучити фінансових партнерів та інвесторів».
«Такі зустрічі корисні не тільки для представників громад, а й для Мінрегіону. Під час дискусій ми збираємо інформацію, щоб потім обробляти її і враховувати всі коментарі і побажання, які отримали в регіонах. Це дуже допомагає нам у процесі впровадження реформи. Але ж треба пам’ятати, що децентралізація - це не тільки Мінрегіон. Це також і Мінсоцполітики, і Міністерство освіти і науки, і Міністерство охорони здоров’я та інші міністерства і державні органи. Успіх буде тільки у випадку тісної співпраці всіх вищезгаданих установ», - сказала Лілія Попова, начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону.
«Після об’єднання громада отримує потужний ресурс, як фінансовий, так і організаційний. Наша громада є яскравим тому прикладом. Але треба пам’ятати, що моментально з’явиться потреба у кваліфікованому персоналі на реалізацію цих ресурсів. У нас таке питання вже стоїть і ми його вирішуємо. Також актуальним є питання кваліфікованих вчителів та лікарів», - поділився досвідом Артур Шевцов, голова Жовтневої ОТГ, Дніпропетровської обл.
У свою чергу Іван Лещенко, голова Білоцерківської ОТГ, Полтавської області, підкреслив наступне: «Ми дуже уважно спілкуємось з громадами, які об’єднуються. І ніколи не приймаємо кардинальних рішень щодо інфраструктури, уникаючи стресових ситуацій у стосунках. Все обговорюємо перед прийняттям будь-яких важливих рішень. Це дозволяє виключити протистояння між населеними пунктами, які об’єднались, і вирішити все з врахуванням усіх думок».
«Донецька область має потенціал, відкриття якого - це справа майбутнього. Навіть зараз серед громад, які ще не об’єднались, є багато талановитих управлінців. А після об’єднання, разом з підтримкою держави, успіх буде ще більшим» - так висловився Валерій Кочуєв, голова Інституту розвитку самоврядування Донецької обласної організації «ВГО Комітет Виборців України».
Як не дивно, серед головних проблемних аспектів, які на думку представників Донеччини заважають темпам розвитку самоврядування на Донбасі, були згадані законодавчі аспекти, інформаційна підтримка та інші, але не наближеність регіону до зони АТО.
Громадська дискусія відбулась за ініціативи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Організаційну та консультаційно-дорадчу підтримку надали Донецька обласна військово-цивільна адміністрація та Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України».
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Донецька областьДжерело:
DESPRO
Поділитися новиною:
19 вересня 2024
Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні
Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...
19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...
19 вересня 2024
Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ
Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...
Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...
19 вересня 2024
Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу
Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...
Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...
18 вересня 2024
Закон про відновлення середньострокового...
18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...