Сергій Бойко: "Процес децентралізації дуже важливий та необхідний"

У Кіровограді за організації Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні»  DESPRO відбулася дискусія «Децентралізація у дії. Перші результати, можливості і ризики».

Чотири години у Кіровограді тривали публічні обговорення актуальної в Україні теми. Більше 100 учасників - міські голови Кіровоградщини, голови районних та сільських рад, депутати, представники обласних та районних ЗМІ, а також громадські активісти і просто громадяни, які цікавляться цією темою, - жваво та емоційно обговорювали плюси та мінуси реформи децентралізації. 

- Процес децентралізації дуже важливий та необхідний, - відзначив Сергій Бойко. - Час доводить, що територіально-адміністративний устрій потрібно змінювати. Це - веління часу і реформ, які зараз проводяться в країні. Подібні панельні дискусії дуже потрібні, бо коли вже створені громади озвучуються проблеми, з якими вони стикаються, експерти можуть оперативно впливати на ці процеси. І якщо не вносити зміни в закони, то акцентувати увагу при впровадженні реформ. І наше місто теж чекає об’єднання у територіальну громаду. Тому вивчати цей досвід та долучатися до нього необхідно. Так чи інакше у нас теж виникнуть питання, можливо, і специфічні - пов’язані саме з містом. 

Модератором заходу була відома українська журналістка і телеведуча Анна Безулик. Головним експертом національного рівня виступив Юрій Ганущак.

Питання, які порушувалися під час дискусії, були вкрай актуальними для мешканців Кіровоградщини: розвиток сільської місцевості, бюджетні процеси, передача майна об’єднаним територіальним громадам, ремонт доріг, налагодження інфраструктури, організація системи охорони здоров’я на місцях, система освіти у громадах та інше. Також представники районів Кіровоградської області висловили незадоволення щодо темпів удосконалення законодавства, яке стосується децентралізації та розподілу землі поза межами населених пунктів. Дехто бачив недоліки в тому, що до громад ставляться занадто жорсткі вимоги стосовно надання адміністративних послуг, взаємодії з територіальними органами центральної виконавчої влади – таких, як міліція, податкова та інші. Про брак якісних кадрів у громадах також було згадано. Більше - ТУТ

Область:

Кіровоградська область

Джерело:

«Вечірня газета»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

08 листопада 2024

21 листопада - тренінг «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка надається на користь територіальних громад»

21 листопада - тренінг «Окремі питання...

21 листопада о 10.30 розпочнеться тренінг на тему: «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка...

08 листопада 2024

Оновлення Положення про атестацію педагогічних працівників: основні зміни

Оновлення Положення про атестацію педагогічних...

Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом від...

08 листопада 2024

Шполянська громада підтримує і розвиває своє волонтерське середовище

Шполянська громада підтримує і розвиває своє...

  У Шполянській громаді Черкаської області сотні людей долучаються до волонтерської допомоги переселенцям та...

08 листопада 2024

18 листопада - презентація результатів соціологічного дослідження щодо багаторівневого врядування в Україні

18 листопада - презентація результатів...

  18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського соціологічного...