Український інститут міжнародної політики навчає на Миколаївщині розробляти програми розвитку громад

Вже другий день поспіль фахівці Українського інституту міжнародної політики у партнерстві з Мінрегіоном проводять  у Миколаївській області тренінги в рамках ініціативи «Запуск регіонів». Програма розрахована на весь тиждень, згідно з проектом «Підтримка розвитку громади зсередини» щодо реформи децентралізації, розвитку регіонів та наближення стандартів Європейського союзу для України в сфері регіонального розвитку, місцевого самоврядування, підвищення прозорості та відповідальності місцевої влади. Його мета – підтримати органів місцевого самоврядування, які орієнтовані на здійснення реформ та є спроможними розробляти та реалізувати програми розвитку громади у партнерстві з громадськими організаціями та ініціативами.

Учасниками тренінгів є керівники управлінь міських рад, сільські голови, секретарі, бухгалтери, землевпорядники, фахівці, які відповідають за стратегічне планування громад. Загалом, це люди з різним досвідом роботи у місцевому самоврядуванні: від декількох років до, так званих,  старійшин, які більшу половину свідомого життя присвятили себе народовладдю. Люди, які прогресивно мислять, мають новаторські погляди, щиро підтримують реформу децентралізації влади в Україні.

Як розповіла модератор заходу Катерина Сідаш, робота під час тренінгів побудована у формі таких сесій: «Реформа з децентралізації влади – нові можливості та виклики для місцевого самоврядування», «Стратегічний розвиток та аналіз», «Стратегія розвитку – кращі практики та їх практичне застосування, Європейський та український досвід», «Проектний менеджмент для органів місцевого самоврядування як універсальний спосіб адміністрування», «Фандрайзінг та фінансова спроможність органів місцевого самоврядування». Наприкінці учасники напишуть та презентують власні проекти, отримають сертифікати. Загалом, це напружена інтелектуальна праця задля розширення знань та напрацювання власного досвіду з стратегічного планування.

До тренінгів залучено блискучих фахових лекторів Ростислава Томенчука і Ірину Ковру, а також керівника Офісу реформ-експерт з правових питань Валентина Бойко.

Він ознайомив присутніх із особливостями децентралізації, станом об`єднання територіальних громад на Миколаївщині, проблемними питаннями процесу загалом, баченням майбутнього; зробив досить детальний аналіз можливостей і перспектив кожного району області, зупинився на здобутках і труднощах на шляху реформ. Закликаючи вірити у власні сили та ефективне застосування переваг децентралізації, Валентин Бойко, зокрема,  зазначив: «Держава буде підтримувати і допомагати об’єднаним територіальним громадам, надасть їм відповідні повноваження, одночасно і ресурси на їх виконання. Гарантії містяться в Законі Україні «Про добровільне об`єднання територіальних громад».  Державна підтримка самоврядування, перш за все фінансова, як принцип (основний напрям діяльності) закладена у всіх нормативних актах. Бути першим найскладніше, але від цього перші мають певні переваги. Держава  заохочує до цього. Випереджати час краще! Значно гірше, якщо щось робиться пізно. Це схоже на те, як на твоїх очах хтось сів у перший вагон потягу, що відправляється, хтось встиг заскочив у середину, хтось стрибнув на останню сходинку останнього вагону, а ти ... просто вчасно не подумав і не поквапився, а тому залишився на пероні, маючи квиток».

Виступ Валентина Бойко викликав цікавий діалог. Особливо згуртувало усіх обговорення земельної теми. Люди ставили живі запитання, судячи зі змісту яких було зрозуміло, наскільки щиро вони переймаються долею своїх громад, хочуть реальних змін на краще, і не на відстані захмарного часу, а у нашому сьогоденні.

З 6 по 8 червня навчання організовано для представників міст Южноукраїнськ, Первомайськ, Миколаїв та Миколаївського, Березанського, Вознесенського і Вітовського районів. З 9 по 11 червня – міст Очаків, Снігурівка, Баштанка, Нова Одеса, Куцурубська об’єднана територіальна громада та ще декількох районів області.

Область:

Миколаївська область

Джерело:

Офіс реформ

Читайте також:

02 січня 2025

Децентралізація: пріоритети 2025

Децентралізація: пріоритети 2025

Серед пріоритетів Міністерства розвитку громад та територій України на 2025 рік - підтримка та розвиток громад та...

02 січня 2025

Уряд розширив повноваження Міністерства розвитку громад та територій України

Уряд розширив повноваження Міністерства...

Кабінет Міністрів України доповнив та розширив перелік завдань Міністерства розвитку громад та територій. Відповідна...

02 січня 2025

Відродження гончарства на Запоріжжі та реабілітаційний центр на Львівщині: учасники конкурсу Громада на всі 100

Відродження гончарства на Запоріжжі та...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...

01 січня 2025

Децентралізація: найважливіше за грудень

Децентралізація: найважливіше за грудень

На початку кожного місяця портал «Децентралізація» підсумовує ключові події минулого місяця. Ми розповідаємо про...