45 мільйонів гривень та 18 мільйонів євро отримають об'єднані громади Чернівецької області на інфраструктуру

Виконавчий директор агенції «Розвиток громад Буковини» Неля Малько розповіла про програми транскордонного співробітництва, якими можуть скористатися об'єднані громади області. 

Неля Мелько: Якщо говорити про об’єднані громади, їхні можливості, то є те, що однозначно всі можуть використати, тому що є субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних громад. І 10 наших об’єднаних громад, залежності від площі і населення, сумарно отримають 45 млн гривень на розвиток інфраструктури. Зараз готується проекти на ці кошти. Глибока отримає менше, бо вони селище міського типу, а субвенція іде тільки на сільське населення. 

Але дійсно наше розташування, не тільки Глибоцької громади, взагалі Чернівецької області, це транскордонне розташування. Безумовно, воно дає свої переваги. 

В плані технічної допомоги от-от очікується старт нової програми транскордонного співробітництва Румунія-Україна 2014-2020, загальний бюджет цієї програми – це 60 млн. євро. 18 млн. піде на інфраструктурні проекти поза конкурсом, які вже відібрані.

В Чернівцях це розбудова під’їзних шляхів до пунктів перетину кордону. Але 42 млн. євро – це ті кошти, які підуть в рамках конкурсу, це є можливість, у співпраці з своїми колегами із Румунії писати проекти і подавати. Ми поки що до кінця не знаємо, яким чином це буде працювати. Але однозначно це те, що в травні стартувати, Це проект за підтримки GIZ, проект сприяння децентралізації, який працюватиме в двох областях – в Чернівецькій і в Полтавській області. 

В квітні керівник проекту з проектною київською командою були в Чернівцях, мали зустріч з керівництвом області. Наразі відбувається узгодження персоналу, який працюватиме на рівні області. Це теж хороший проект, ми сподіваємося, що він дасть можливість і інформаційного наповнення, і інфраструктурними, тому що напрямками є навчання представників органів місцевого самоврядування, це депутатського корпусу, це міських, сільських, селищних голів. 

Це фінансовий менеджмент, обмінні поїздки для запозичення області, це напрямок розвитку житлово-комунальної сфери. Загальний проект розрахований на 4 роки. Загальний бюджет складає 6 млн. євро. 

Сума достатньо хороша для двох областей. Це той ресурс, який є і однозначно можна використовувати. Маємо ще одну програму , програму технічної допомоги, яка буде працювати на теренах всієї України, але теж спрямована на підтримку децентралізації. Програма фінансується Європейським союзом, підписаний меморандум, договір між європейським союзом і Міністерством регіонального розвитку. 

Загальний бюджет складає 97 млн. євро. Програма теж буде мати дві складові. Одна складова – це інформаційно-навчальна, а інша складова – це підтримка створення на базі органів місцевого самоврядування (міста, об’єднані громади) центрів надання адмінпослуг з позиції наближення адмінпослуг до населення. І навчання тих фахівців, які будуть. На сьогодні маємо на рівні сіл - кадрові голови. Децентралізація відбувається, ми можемо створювати центри надання адміністративних послуг, переносити послуги на рівні об’єднання громад, але виникає питання персоналу. Якщо в районних центрах з цим ще трошки простіше, то в селах – це проблема. І 600 центрів надання адмінпослуг, які плануються в рамках цієї програми на ряду з іншими проектами є, які працюють, на поточний момент зможуть забезпечити і потребу в районах, і на базі об’єднаних громад.

Теги:

створення спроможних громад

Область:

Чернівецька область

Джерело:

АСС

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 листопада 2024

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...

Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...

12 листопада 2024

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...

Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...

12 листопада 2024

Як громадам ставати регіональними полюсами зростання

Як громадам ставати регіональними полюсами...

Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...