«Я 40 років займаюся розвитком місцевого самоврядування у світі, але я вражений досягненнями України у цій сфері за останні два роки», - наголосив Андреас фон Шуманн, експерт GIZ (ФРН) та керівник програми U-LEAD під час засідання Архітектурно-містобудівної ради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.
За його словами, відповідна підтримка західних інституцій, зокрема Євросоюзу, надається Україні з огляду на бажання покращити якість життя українських громадян. «Для України важливо аналізувати практику європейських країн, використовувати накопичений в ЄС позитивний досвід. Звісна річ, вам не вдасться реалізувати в Україні концепцію реформування місцевого самоврядування Франції чи Німеччини. Але ви маєте реалізувати свою українську стратегію. Переконаний, Україні це вдасться. Адже я не бачив іншої країни, яка б із більшою наполегливістю і рішучістю реалізовувала такі реформи», - зауважив Андреас фон Шуманн.
На думку німецького експерта, Україна багато досягла у процесах децентралізації. «Це складна робота, успіх якої значною мірою залежить від новостворених громад. Необхідно дбати про професіоналізацію менеджерів місцевого рівня. Потрібна розумна концепція для фінансового управління і бюджетування територій», - заявив він. За словами Андреаса фон Шуманна, важливий чинник реформи децентралізації – наявність у громадах стратегічного бачення розвитку своїх територій і підтримка цих планів місцевим населенням. Це вкрай важливо для залучення інвестицій у регіони.
У свою чергу Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко подякував європейським експертам за підтримку та допомогу у впровадженні реформ. «Вдячний німецьким та польським колегам, які готові разом з нашими спеціалістами знайти проблемні точки в плануванні територій і поділитися своїм, європейський досвідом у їх вирішенні. Україна обрала шлях децентралізації і впевнено рухається ним. Результати реформи вже відчули територіальні громади, які отримують повноваження і кошти для розвитку. Таким чином, вони можуть оперативно вирішувати усі місцеві питання, ефективно управляти власними ресурсами, розвивати свою територію, а отже змінювати життя мешканців своїх територій на краще», - наголосив Геннадій Зубко.
Нагадаємо, що реформа децентралізації, яку активно впроваджує Мінрегіон, сьогодні демонструє безперечні позитивні результати. Так, вже створено 172 об’єднані територіальні громади. Об’єднані територіальні громади отримують фінансову і організаційну підтримку від держави, мають прямі відносини з Державним бюджетом, а також повноваження та джерела надходжень до бюджетів як у міст обласного значення. Зокрема, у бюджетах громад, які обєдналися за перспективним планом формування громад області, залишається 60% податку на доходи фізичних осіб, інші податки та збори.
Поділитися новиною:
13 листопада 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 листопада 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...
13 листопада 2024
Програми Європейської комісії, доступні українським громадам
Програми Європейської комісії, доступні...
Програми ЄС фінансують проєкти у таких сферах, як освіта, охорона навколишнього середовища, соціальні послуги,...
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...