Досвід і допомога міжнародних партнерів в частині децентралізації допомагає Україні не лише розвивати свої території, створювати спроможне самоврядування, але й сприяє інтеграції країни в європейський простір. Особливо корисним для українських реформ є досвід Польщі, де подібні зміни теж доводилося проводити в непростих умовах переходу від радянської до європейської системи управління.
Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час участі у відео-конференції з представниками моніторингової місії Організації економічного співробітництва та розвитку, засідання якої відбулося в Варшаві, щодо результатів наданої Республікою Польща допомоги Україні у впровадженні реформи місцевого самоврядування та планів подальшого співробітництва.
У конференції участь також взяли представники Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Посольства Республіки Польща в Україні, Фонду Міжнародної Солідарності, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»
Перший заступник Міністра нагадав, що за останній час Україною досягнуто певних успіхів у питаннях децентралізації, реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
«Назву лише декілька цифр. У 2015 році доходи місцевих бюджетів зросли на 42% і склали 29,6 мільярдів гривень. За січень – березень цього року приріст надходжень до загального фонду проти аналогічного періоду минулого року склав 46 % або 9,5 млрд. гривень. Це стало можливим завдяки впровадженню податкової та бюджетної децентралізації в країні», — зазначив В’ячеслав Негода.
Також за його словами, значні результати є і у створенні спроможного базового рівня самоврядування: менше ніж за рік в країні утворено 172 добровільно об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшло 847 місцевих рад.
«Ці та інші успіхи не були б настільки швидкими і виразними без експертної, консультативної, донорської допомоги і політичної підтримки наших партнерів в рамках міжнародних проектів та програм», — сказав В’ячеслав Негода.
Він подякував польським колегам за співпрацю і висловив сподівання щодо її продовження.
«Попереду ще багато завдань, наступні не менш складні етапи реформи, включаючи зміни до Конституції у частині децентралізації. Зараз потрібні значні ресурси, експертна підтримка для створення в областях агенцій регіонального розвитку, які б допомагали у розробці якісних інфраструктурних проектів, стратегій розвитку територій. У цих питаннях ми найбільше розраховуємо на допомогу наших міжнародних партнерів», — зазначив В’ячеслав Негода.
Довідка
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) — міжнародна організація, що об’єднує 34 розвинені країни світу: більшість держав Європейського Союзу, США, Австралія, Швейцарія, Норвегія, Південна Корея, Японія та інші.
Мета організації – координація економічної політики країн-членів ОЕСР і погодження програми допомоги країнам, що розвиваються.
ОЕСР також активно співпрацює з державами світу, які не є членами організації (зокрема з Україною), у рамках спеціалізованих програм, міжнародних заходів тощо.
Теги:
Джерело:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Поділитися новиною:
13 листопада 2024
27 листопада - десятий діалог «Децентралізація...
27 листопада о 13:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться десятий із серії публічних діалогів...
13 листопада 2024
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...
9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...
13 листопада 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 листопада 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...