Більшість в Парламенті і в суспільстві вже відкрито підтримують реформу. У людей зник острах, а у політиків з’явилося розуміння необхідності пропонованих змін. Усе це стало можливим завдяки послідовній підтримці дій Міністерства та Уряду з боку міжнародних партнерів.
Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час зустрічі представників Мінрегіону з швейцарською делегацією високого рівня.
«Будь-які реформи — це зміни, які не можуть бути вигідними усім. Для багатьох реформа місцевого самоврядування, децентралізація була болісною, особливо для тих, хто втрачав впливи на територіях. А ще більше людей цих змін просто не розуміли і боялися, як і всього невідомого. Отже ще рік тому, після прийняття закону про добровільне об’єднання громад, опір реформі був колосальний, заявляти публічно про підтримку децентралізації мало хто з політиків наважувався. Але тепер, завдяки нашим спільним зусиллям, величезній роботі, яку ми провели у інформуванні, комунікаціях, роз’ясненнях, ситуація змінилася – більшість вже говорить про необхідність, безальтернативність і незворотність децентралізації», — звернувся В’ячеслав Негода до представників Швейцарської Конфедерації.
Він подякував Швейцарському бюро співробітництва, зокрема проекту DESPRO, як за експертну підтримку у розробці законодавства та координацію усіх учасників реформи, так і за практичну й інформаційну допомогу органам місцевого самоврядування у нових для них умовах роботи.
«На усіх етапах впровадження реформи ми відчуваємо величезну підтримку міжнародних партнерів. В тому числі завдяки їй маємо перші результати по створенню ефективного базового рівня, основи місцевого самоврядування. За цей порівняно короткий час у 169 спроможних громад добровільно об’єдналися майже тисяча місцевих рад. Це доводить, що політика уряду в частині децентралізації, впроваджувати яку ви активно допомагаєте, знайшла підтримку на місцях», — сказав В’ячеслав Негода.
«Найближчим часом з вашою допомогою ми сконцентруємося на успіхах тих, хто повірив у реформу, максимально підтримаємо об’єднані громади. Приклад їхніх досягнень буде найкращим стимулом для інших об’єднувати зусилля, а отже — сприятиме реформі в цілому», — зазначив Перший заступник Міністра.
У свою чергу, директор Швейцарського бюро співробітництва Хольгер Тауш та голова Консультативного комітету з питань міжнародного співробітництва Фелікс Гутцвіллер висловили високу оцінку спільно проведеній роботі та засвідчили готовність до подальшого сприяння реформам в Україні.
Приєднані зображення:
Теги:
Джерело:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...