04 травня 2025
Децентралізація
В Опішнянській громаді запрацювало локальне радіо «Опішня FM»: голос громади — тепер в ефірі
В Опішнянській громаді запрацювало локальне радіо «Опішня FM»: голос громади — тепер в ефірі

У Полтавській області в Опішнянській територіальній громаді офіційно розпочало мовлення локальне радіо «Опішня FM». Радіостанція працює на частоті 95,4 МГц і покриває сигналом територію всієї громади.


Ідея створення радіо, над втіленням якої працювали майже 4 роки, належить Опішнянській селищній раді — воно покликане об’єднувати громаду, оперативно повідомляти новини та ділитися тим, чим живе Опішня.

«Опішня FM» — це не лише інформаційний ресурс, а й новий майданчик для комунікації, підтримки локальної ідентичності та згуртування мешканців. Директоркою радіо стала Яна Хайдурова, яка курує роботу редакції та формування контенту.

 

 

«Це не просто технічне досягнення — це інструмент для зміцнення нашої ідентичності, об’єднання мешканців і формування довіри. Радіо “Опішня FM” стане платформою для чесної розмови, важливих повідомлень, підтримки місцевого бізнесу і просування нашої культури. Ми хочемо, щоб люди чули одне одного, щоб громада говорила сама за себе», — зазначив голова Опішнянської громади Микола Різник.

У програмній сітці — місцеві новини, пізнавальні рубрики, в планах - інтерв’ю з активними жителями громади, роз’яснення рішень місцевої влади, підтримка локальних ініціатив. Окрему увагу планують приділити українській музиці, культурі й історії Опішні.

 

 

Важливість подібних ініціатив прокоментувала Надія Петруняк, координаторка порталу «Децентралізація» – платформи комунікації реформи місцевого самоврядування та розвитку територіальних громад. За її словами, місцеве мовлення – це не лише інформаційна безпека, а й спосіб зміцнення довіри всередині громади.

«Локальне мовлення — це не лише про новини. Це — про право громади бути почутою. Коли мешканці отримують інформацію від своїх, зрозумілою мовою і в контексті власного життя, зростає рівень довіри до місцевої влади, підвищується участь у прийнятті рішень і посилюється відчуття приналежності. “Опішня FM” — приклад того, як громада створює власне громадське медіа, і це надзвичайно цінно», - прокоментувала Надія Петруняк.

За її словами, реформа місцевого самоврядування яскраво підкреслила, що успішні громади — це передусім ті, де є діалог. І локальне радіо — потужний інструмент такого діалогу. Саме тому важливо підтримувати подібні ініціативи й ділитися ними як хорошими практиками.

Переглядів: 469
Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Новини на тему: комунікації
Читайте також: